Bitcoin Ajandası

8 Yıldır Uykuda Olan Bitcoin Cüzdanında Hareketlenme Var!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. 8 Yıldır Uykuda Olan Bitcoin Cüzdanında Hareketlenme Var!

8 Yıldır Uykuda Olan Bitcoin Cüzdanında Hareketlenme Var!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Son zamanlarda yukarı yönlü seyriyle dikkat çeken Bitcoin 47 bin 650 dolarlık direnç seviyesini kırarak 48 bin dolara ulaştı. Piyasalarda bu gibi gelişmeler devam ederken 2014 yılından bu yana hareketsiz bir şekilde duran Bitcoin cüzdanındaki 11 bin 325 adet Bitcoin’in cüzdandan çıkarılması da piyasaların dikkatinden kaçmadı.

Bugün Türkiye saatiyle 21:30 civarında 10 farklı cüzdandaki bin ve başka cüzdanlardaki bin 325 adet BTC aynı anda farklı adreslere nakledildi. Bu aktarımlara konu olan cüzdanlar 29 Temmuz 2014 tarihinden bu yana uykuda olan cüzdanlar olduğundan, yaşanan bu hareketlilik dikkat çekti. Dolayısıyla yapılan bu işlem satış amacı taşıdığı ya da sıradan bir cüzdan değişikliği olup olmadığı merak konusu oldu.

Bitcoin Cüzdanının Değeri 8 Yılda Yüzlerce Milyon Dolarlık Artış Kaydetti!

Bitcoin Cüzdanının Değeri 8 Yılda Yüzlerce Milyon Dolarlık Artış Kaydetti!
Bitcoin Cüzdanının Değeri 8 Yılda Yüzlerce Milyon Dolarlık Artış Kaydetti!

Toplamda 11 bin 325 adet BTC 2014 yılının Temmuz ayında cüzdana eklendiğinde 6,6 milyon dolarlık değere sahipti. 8 yıl üzerine günümüz piyasa şartlarında yaklaşık 100 katı değerlenen bu cüzdanın bugünkü değeriyse 550 milyon dolara ulaştı. Bu artışı rakamlara dökmek gerekirse yüzde 8 bin 200 civarında değer artış yaşandı.  

Bu Bitcoin’ler Yıllar Önce Cryptsy Borsasından Çalınanlar mı?

 Whale Alert tarafından konuya ilişkin Twitter üzerinden yapılan açıklamalara göre yıllar öncesinde hacklenen kripto para borsası Cryptsy’den çalınan BTC olabilir. 2013 yılında hizmet vermeye başlayan bu borsa 2014 Nisan döneminde büyük bir kitleye hitap etmeye başlamıştı. Söz konusu dönemde günlük bazda 300’ün üzerinde işlem gerçekleştiren 130 bini aşkın kullanıcı kitlesine sahipti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir