Bitcoin Ajandası

Bitcoin Değil Bu Varlıklar Daha Hızlı Artıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Değil Bu Varlıklar Daha Hızlı Artıyor!

Bitcoin Değil Bu Varlıklar Daha Hızlı Artıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Jim Bianco, yakın zaman içerisinde katılım sağlandığı bir programda ikinci el arabaların Bitcoin değil bu varlıklardan ve türevlerinden daha hızlı bir yükseliş sergilediği yönünden hızla artış görülüyor.

Bianco Araştırma Başkanı, “Muhtemelen 2021’de sahip olduğunuz en iyi yatırımın ne olduğunu bilmek istiyorsanız, garajınızdaki arabadır. Borsadan daha hızlı ve son zamanlarda bazı kripto para birimlerinden daha hızlı değer kazanıyor,” ifadelerini kullandı. Böylelikle Bitcoin değil bu varlıklar daha da artıyor.

Bitcoin Değil Bu Varlıklar Artıyor!

Bitcoin Değil Bu Varlıklar Artıyor!
Bitcoin Değil Bu Varlıklar Artıyor!

Analizini, Pazar yerinde fiyat trendlerini takip etmek için tasarıma alınan Manheim ikinci el araba fiyatları endeksine dayalı olarak inşa ettiğini belirtti. Bu yönden de aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

“Son dört ayda fiyatları %20’den fazla arttı. Bu sadece S&P’den daha fazla değil, aynı zamanda son dört ayda Bitcoin’in kendisinden daha fazla bir artış. Elimizde bulunan en son veri seti olan 15 Aralık itibariyle, şu anda daha da yüksek bir ivme kazanıyorlar. En azından şu an için bir zirve yok.”

Yarı İletken Kıtlığı Nedeni

Bianco, ABD’de ikinci el araba pazarında iki yükseliş katalizöründen konuya giriş yaptı. Birincisi, yarı iletken kıtlığına göre yeni arabaların fiyatının yüksek olmasıdır. “İkinci el arabalar üzerinde de görülen şey, insanların onları satın alması ve spekülasyon yapması oldu.  

‘Şimdi satın alın çünkü sadece daha pahalı hale gelecek’ düşüncesi hakim” diyor. Bu piyasanın bir “balon” olma sinyali taşıdığını belirten Bianco, “İkinci el araba fiyatlarının değer kaybeden bir varlık olması gerekiyor. Fiyatı yükseltmemeleri gerekiyor. Yine de bu yıl fiyatı yüzde 49 artırdılar,” ifadelerini kullanıyor.

Enflasyonun 2022 yılında düşeceğine inanırken, düşüşün çoğu insanın düşündüğünden çok daha yavaş gerçekleşeceği hakkında konuşuyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir