Bitcoin Ajandası

Ünlü İsim Açıkladı: Piyasalar Bitcoin Destekli Tahvillere Hazır Değil!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü İsim Açıkladı: Piyasalar Bitcoin Destekli Tahvillere Hazır Değil!

Ünlü İsim Açıkladı: Piyasalar Bitcoin Destekli Tahvillere Hazır Değil!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

2020 Ağustos döneminden itibaren gerçekleştirdiği Bitcoin alımlarıyla piyasaya damgasını vuran MicroStrategy şirketi, hali hazırda 5 milyar doların üzerinde değere sahip Bitcoin’i olan fenomen bir isim haline geldi. Şirketin kurucu ve CEO’su Michael Saylor vermiş olduğu bir ropörtajında Bitcoin destekli tahvillere değinerek dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Piyasalar Bitcoin Destekli Tahviller için Hazır Değil! En İyi Seçenek Vadeli Kredi Kullanmak!

Piyasalar Bitcoin Destekli Tahvil İçin Hazır Değil! En İyi Seçenek Vadeli Kredi Kullanmak!
Piyasalar Bitcoin Destekli Tahvil İçin Hazır Değil! En İyi Seçenek Vadeli Kredi Kullanmak!

Birkaç gün öncesinde MicroStrategy’nin bir alt kuruluşu olan MacroStrategy’nin Bitcoin teminatıyla kredi kullanmasının ardından gündeme gelen Saylor, Bitcoin destekli tahvillerin kullanımı konusunda piyasaların hazır olmadığını dile getirdi. Bir gün insanların bu türden bir tahvil alım satım işlemleri gerçekleştirdiğini görmek istediğini belirten Saylor, günümüz şartlarında tercih edilebilecek en iyi seçeneğin büyük bankalardan vadeli kredi almak olduğunu da ekledi. 

Volkan Tahvilleriyle Bitcoin Arasında Bir İlişki Yok!

El Salvador Başkanı Nayip Bukele’nin 2021 Kasım döneminde açıkladığı volkan tahvilleri konusuna da değinen Michael Saylor, bu konuda pek çok söylenti olduğundan bahsetti. Bu durumun aslında bir Bitcoin tutulmasının aksine hibrit bir borç enstrümanı olduğunu söyleyen CEO, tahvillerin tümüyle kendi kredi risk durumuna bağlı olduğunu belirtti. Dolayısıyla tüketicilerin Bitcoin satın alarak girdikleri riskle herhangi bir alakasının olmadığını ifade etti.

Bitcoin’in herkes tarafında pek çok farklı alanda kullanabilir olduğuna da dikkat çeken MicroStrategy kurucu ve CEO’su Saylor, Bitcoin’in her ölçekte bir dayanak olabileceğini ve bu durumun dünya genelindeki tüm kurumlar için geçerli olduğunu da açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir