Bitcoin Ajandası

Bitcoin Döngülerinde Sona Gelindi! Analist Woo’dan Çarpıcı Açıklamalar!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Döngülerinde Sona Gelindi! Analist Woo’dan Çarpıcı Açıklamalar!

Bitcoin Döngülerinde Sona Gelindi! Analist Woo’dan Çarpıcı Açıklamalar!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

2021 Nisan döneminde Bitcoin’in 300 bin doların üzerine çıkabileceği yönündeki açıklamalarıyla piyasaya damga vuran fakat sonrasında Tesla’nın Bitcoin ile araç alımını kaldırması ve Çin’de madencilik faaliyetlerinin engellenmesiyle düşen fiyat sebebiyle büyük tepki toplayan Willy Woo bazı yeni açıklamalarda bulundu. 4 senelik Bitcoin döngülerinin son bulacağını dile getiren Woo, piyasanın genel durumuyla alakalı tahminlerini dile getirdi.

Bitcoin Döngüleri Son mu Bulacak?

Bitcoin Döngüleri Son mu Bulacak?
Bitcoin Döngüleri Son mu Bulacak?

Kripto para analisti Willy Woo geçtiğimiz Ekim ayında Bitcoin döngülerinde son olduğuna dair başlıkla bir tweet atmış ve 4 senelik ödül yarılanması temelli döngüler yaşandığını ancak doymuş bir piyasa haline gelene kadar arz-talep dengesinde beklenmedik gelişmeler yaşanacağını belirtmişti. En son attığı tweetindeyse bu gelişmelerin ipuçlarının görülmeye başlandığını belirten Woo, 2019 yılının en düşük seviyesinden bu yana 3 kısa boğa ve ayı piyasalarının oluştuğunu dile getirdi. Dolayısıyla bundan sonra 4 yıllık Bitcoin döngülerinin yaşanmayacağını da ekledi.

Gelecek Tahmini İçin Geçmişe Bakmamak Aptallık!

Ünlü analist tüm bu açıklamalarının yanı sıra ayrıca son zamanlarda döngüler sebebiyle gelecek tahminlerinde bulunulmaması konusuna da değindi. Bu tezi kabul etmeyenler için de yorumlarda bulunan analist Willy Woo, geçmiş piyasa verilerinin ve fiyat performansının geleceğe yönelik tahminlerde bulunmak için yeterli olmadığını belirten ve bu fikri savunanların düşüncesini aptalca bulduğunu dile getirdi. Üstelik en akıllı yatırımcıların başarılı tarih öğrencilerinden çıktığına da dikkat çekti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir