Bitcoin Ajandası

Bitcoin Düşüş Yaşarken Bazı Altcoin’ler Boğa Koşusunda!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Düşüş Yaşarken Bazı Altcoinler Boğa Koşusunda!

Bitcoin Düşüş Yaşarken Bazı Altcoinler Boğa Koşusunda!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto para piyasası, ivmeyi ateşleyecek bir şeye bağlı gibi Bitcoin’de düşüş yaşanırken altcoinlerde belli oranlarda yükseliş yaşandı.

Son anlarda ise yeni bir satış dalgası mevcut oldu. Düşük işlem hacmi ve traderların genel ilgisizliği ile BTC’yi 32.000 dolarlık desteğe yaklaşmasını sağladı. Uzmanlara göre ise Bitcoin fiyatında önemli fiyat hareketleri sonrasında tutarlı bir aralıkta işlem yapma eğilimi oluştu. 2018 ve 2019’da oluşan örneklerde ise bu süreç 132 güne kadar uzadı.

Bazı Altcoinler Hariç Bitcoin Sıkışmış Durumda!

Bazı Altcoinler Hariç Bitcoin Sıkışmış Durumda!
Bazı Altcoinler Hariç Bitcoin Sıkışmış Durumda!

Mevcut sıkıştırma aralığı 55 gün sürdü ve 19 Haziran’dan bu yana görülen 30.000 ila 36.500 dolar arasında daha dar bir aralık görülmesine neden oldu.

2018’in 4. çeyreğinde ve 2020 döneminde görülen bir öncesinde yaşanan örneğe bakıldığında bu dönem, genel dönem içerisinde kabaca yarısı kadar sürdü. Bitcoin sekizinci hafta arasında kabaca 30.000 ila 40.000 dolar arasında sıkışmışken ve yatay ticaret, son zamanlarda kripto para birimi ticaret hacimlerinde yansımıştır. Bu yılın hemen hemen başında ise tanık olunan volatilite, şu an için hiçbir yerde görülmüyor. “Kripto Korkusu ve Açgözlülük Endeksi”ne göre de kripto para piyasalarında şu an için “aşırı korku” tarafından ele geçirilmiş durum bulunuyor.

Bazı Altcoin Projeleri İvme Kazandı

Altcoin piyasalarında öğleden sonra yapılan satışlarla sert bir durumda etkilenme görüldü. Yeşil kısımlar yalnızca NFT ve oyun odaklı coin’ler olarak kaldı ve son 24 saat içinde en iyi üç performans sergileyenler, Audius (AUDIO), Axie Infinity (AXS), Small Love Potion (SLP) oldu. AUDIO son 24 saat içerisinde yüzde 20 yükseliş yaşadı ve 1.34 dolardan işlem görmeye başladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir