Bitcoin Ajandası

Bitcoin Düşüşünde Elon Musk Yine Etkilemeyi Başardı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Düşüşünde Elon Musk Yine Etkilemeyi Başardı!

Bitcoin Düşüşünde Elon Musk Yine Etkilemeyi Başardı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Bitcoin için sürekli müdahale amacıyla tweet atan Elon Musk bu sefer de Bitcoin düşüşlerinde etkili olacak mı sorusu akıllarda takılı kaldı.

ABD’li yatırımcılar içerisinde belirli bir kesim, Musk’ın yorumlarından sonra Bitcoin’lerini satışa çıkardıklarını söylerken bazıları ise tweet’ler atılmadan önce Bitcoin madenciliği sayesinde çevre üzerindeki etkilerine yönelik ufak da olsa fikir sahibi olmadığını belirtti.

Bitcoin Düşüşünde Yatırımcıların Görüşleri Eşit Oranda

Bitcoin Düşüşünde Elon Musk Yine Etkilemeyi Başardı!
Bitcoin Düşüşünde Elon Musk Yine Etkilemeyi Başardı!

ABD’li yatırımcılar arasında yüzde 50’lik bir oran Bitcoin’in iniş çıkışlarında etkilenme yaşadıklarını söylerken diğer %50’lik oran Elon Musk’ın attığı tweetlerle bile etkilendiklerini belirtti.

Ankete katılan kişilerin yüzde 30’u geçen ay Bitcoin’lerini sattığını ifade ederek 5’te 1’lik bölümde ise bu kararı almaları açısından TESLA CEO’sunun çevre hakkındaki yorumlarının etkilendiğini söyledi.

Yüzde 33 Rahatsız Edici Buldu

Katılımcıların yüzde 33’ü Musk’ın tweet ve yorumları üzerine ağır ifadeler takınarak ‘rahatsız edici’ bulduğunu açıklarken, yüzde 22 ‘haksız’, yüzde 27’lik kısım ise ‘eğlenceli’ bulduğunu ve etkilenmediğini belirterek görüşlerini bildirdi.

Investing.com için analiz yapan Jesse Cohen konuyla ilgili açıklamalarında Musk’ın önce ‘kripto kralı’ olarak ilân edilmesinin sonrasında hareketleri nedeniyle düşman kazandığını belirterek, “Fiyatı psikoloji ve hissiyata göre değişen bir varlığın bu anlamda toparlanması zor olabilir” dedi.

Anketin %51’lik kısmı ise Elon Musk’ın çok fazla gücü olduğuna inanarak sert açıklamalarını dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir