Bitcoin Ajandası

Bitcoin ETF Rüzgarı Esmeye Devam Ediyor: Piyasalara Etkisi Pozitif!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin ETF Rüzgarı Esmeye Devam Ediyor: Piyasalara Etkisi Pozitif!

Bitcoin ETF Rüzgarı Esmeye Devam Ediyor: Piyasalara Etkisi Pozitif!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Bitcoin ETF rüzgârı esmeye devam ediyor. ProShares’in BITO Bitcoin ETF’sine olan her geçen gün artış gösteriyor. BITO şimdilerde haftalık 65 bin dolarlık fon girişiyle gündeme geldi.

ProShares’e ait BITO Bitcoin ETF’ine olan ilgi her gün biraz daha artış gösteriyor. Şimdilerde yeniden gündeme gelen BITO, haftalık 65 milyon dolarlık fon girişiyle dikkatleri üzerine çekti.

Kripto piyasalarında hızlı bir yükseliş gerçekleşmesine zemin hazırlayan ETF (Borsa Yatırım Fonu) trendi, bireysel ve kurumsal yatırımcıların piyasaya dahil olmasıyla gündemde yerini aldı. Kıdemlı ETF analisti Eric Balchuna, bugün (26 Haziran) bir Bitcoin vadeli işlem olarak bilinen ProShares Bitcoin Strateji ETF’sine (BITO) yapılan yatırımlardaki artış dikkat çekti. BITO, varlıkları 1 milyon dolardan fazla olan 65,3 milyon dolarla son 1 yılın haftalık bazdaki en büyük fon girişini gerçekleştirdi.

Bitcoin ETF Rüzgarı Etkisini Sürdürüyor: Piyasalara Pozitif Yansıdı!

Bitcoin ETF Rüzgarı Etkisini Sürdürüyor: Piyasalara Pozitif Yansıdı!
Bitcoin ETF Rüzgarı Etkisini Sürdürüyor: Piyasalara Pozitif Yansıdı!

Yakın geçmişteki gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda 24 bin 800 dolardan 31 bin 500 dolara kadar yükselen lider kripto para birimi, şirketlerin ETF başvurusu gerçekleştirmesiyle beraber ciddi ölçüde heyecan yarattı. ETF konusunda bu aşamada öncü olan BlackRock, Bitcoin’in kritik bir fiyat bandından çıkarak 30 bin doları aşmasına katkı sağlamış oldu. BlackRock’ın ardından birçok şirket BTC ETF başvurusunu gerçekleştirerek piyasayı yukarıya taşıdı.

15 Haziran’dan itibaren totalde yüzde 24’lük değer artışı yaşayan BTC, kısa bir zaman diliminde piyasaların yeşil grafik çizmesini sağladı. ETF haberlerinin peş peşe gelmesiyle beraber yükseliş trendi yakalayan lider kripto para birimi, söz konusu haberlerin etkisiyle ve Bitcoin ETF rüzgarıyla beraber yükseliş göstermeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir