Bitcoin Ajandası

Bitcoin ETH SHIB ve DOGE Çakıldı! Bu 7 Altcoin ise Fırladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin ETH SHIB ve DOGE Çakıldı! Bu 7 Altcoin ise Fırladı!

Bitcoin ETH SHIB ve DOGE Çakıldı! Bu 7 Altcoin ise Fırladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
6 0

Geçmişte piyasa değeriyle birlikte büyük kripto para birimleri olan Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu, Dogecoin gibi popüler coin’ler yüzde 3-4 aralığında kayıplar yaşadı ancak bu 7 altcoin ise fırladı.

Son 24 saat içerisinde en çok değer kazanan bu 7 altcoin ise fırladı ancak bunlar arasında coin, Voyager Token (VGX) olurken VGX, 22,43 oranında yükseliş gösterdi. Voyager, Mastercard ile iş birliği sağlarken Voyager Debit kartını piyasaya sürmeye başladı. Voyager Token, yatırımcılar üzerinden kripto varlık ticaretine güvenilir ve güvenli bir erişim noktası sağlarken işlem gören bir kripto para brokeri olmaktadır. Voyager, hem bireysel olarak hem de kurumsal yatırımcılar üzerinden kripto varlık ticareti için hemen hemen hızlıca bir çözüm sunmak üzere kurgulanmıştır.

Bu 7 Altcoin ise Fırladı!

Bu 7 Altcoin ise Fırladı!
Bu 7 Altcoin ise Fırladı!

İkinci sırada ise geçmiş dönemde yani haftalarda kazanımlarını devam ettiren Elrond (EGLD) %17.19’luk bir yükseliş gördü. Elrond, geçmiş günlerde nakit ihtiyacını DeFi ekosistemine çekme amacı taşıyan 1,29 milyar dolarlık likidite teşvik programını piyasaya sürerek ivme kazandırdı. Üçüncü sırada ise Crypto.com borsasının CRO tokenı yer almaktayken Crypto.com, önemli spor kulüpleri için ikonik olan Staples Center’ı satın almasıyla gündeme oturdu. Bu salona verilen ad olarak 25 Aralık’ta Crypto.com CRO olarak değişirken, %13,33 oranında değer kazandı.

ZEC, FLOW, SCRT ve ZEN de Değer Kazandı

Dördüncü sıralarda %13’lük yükselişle birlikte gizlilik odaklı coin Zcash (ZEC) bulunurken ZEC fiyatı, kripto para biriminin ana geliştiricisi Electric Coin Company’nin (ECC) önümüzdeki üç yıl içinde Zcash’in protokolünü proof-of-work’ten proof-of-stake’e taşıyacağını açıklamasının ardından yükseldi. Beşinci olarak, NFT odaklı bir ağ olarak piyasaya sürülen Flow’un FLOW tokenı yüzde 10,31 oranında değer kazanmış duruma geldi. Ağ içerisinde ise pek çok sanatçı koleksiyonunu çıkarmaya devam ederken bunların en sonuncusu John Orion Young oldu.

Altıncı sıralarda ise %9.98’lik yükselişi ile Secret Network (SCRT) yer alırken Secret, ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun Pulp Fiction’ına yönelik oluşturulacak NFT’ler için seçtiği ağ olarak gündemde belirdi. 2 Kasım tarihinde de Tarantino, eleştirmenlerce beğeni alan film için Aralık 2021’de NFT olarak yedi kesilmemiş senaryo sahnesini tokenleştireceğini duyurarak ön plana çıktı.

NFT’ler, Secret Network üzerinde inşa edilirken son olarak, merkezi olmayan bir node altyapısı tarafından destek gören ve birlikte çalışabilir bir Blockchain sistemi olan Horizen’ın ZEN tokenı %9.05 kadar yükseliş gördü. Horizen ekosisteminde, şirketlerin gerçek dünya dışında iş ihtiyaçlarını karşılayan ve son derece hızlı ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir Blockchain ağlarını başlatmasını sağlamak için BlazeSDK isimli bir program geliştirerek ön plana atıldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir