Bitcoin Ajandası

Analistler Açıkladı: Bitcoin, Etherem ve XRP Fiyatında Kısa Vadeli Beklentiler Neler?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Analistler Açıkladı: Bitcoin, Etherem ve XRP Fiyatında Kısa Vadeli Beklentiler Neler?

Analistler Açıkladı: Bitcoin, Etherem ve XRP Fiyatında Kısa Vadeli Beklentiler Neler?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde yaşanan yüzde 16’lık satış sonrasında yatay bir seyir izliyor. Kripto para uzman analistlerinden Tony M.’ye göre ETH fiyatı kritik bir seviyeye yaklaşırken, bu durumda daha fazla yükseliş göz ardı edilmemeli. Bununla beraber ünlü analist XRP fiyatının yaz başında piyasalara giriş yapan boğaları tasfiye etme ihtimalinden bahsediyor.

Ünlü Analist BTC, ETH ve XRP Fiyatını Değerlendirdi

Ünlü Analist BTC, ETH ve XRP Fiyatını Değerlendirdi
Ünlü Analist BTC, ETH ve XRP Fiyatını Değerlendirdi

Bitcoin, 19 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilen yüzde 16’lık satışın ardından şimdilerde yatay bir aralık halinde 21 bin 561 dolardan açık artırma gerçekleştiriyor. Elde edilen verilere göre Bitcoin, bu yaz döneminde gerçekleşen boğa koşusunun tümünü kapsayan %50 Fibonacci seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyor.  Bunu fark eden traderler erken alıma dahil olabilmek adına haklı sebeplere sahipler. Fakat hacim düşüklüğü ve cansı fiyat hareketlerini dikkate alarak erken bir boğa önerilmiyor.

Ethereum fiyatı şimdilerde 1.671 dolarla açık artırma gösteriyor. 20 Ağustos’un en düşük seviyesi 1.523 dolara kıyasla yüzde 10 artış gösterdi. Her ne kadar yükseliş seyri gösterse de yaşanan büyük transferler sebebiyle riskli bir bıçak olarak değerlendiriliyor.

Diğer yandan XRP fiyatı da şimdilerde 0,34 dolardan açık artırmaya çıkmış durumda. Yan konsolidasyon 8 ve 21 günlük basit hareketli ortalamanın altında seyrettiğinden bu durumda ayıların tam kontrole sahip olduğu düşünülüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir