Bitcoin Ajandası

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Sahibi Musk’tan Kritik Açıklama: Bunları Satmayacağım!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Sahibi Musk’tan Kritik Açıklama: Bunları Satmayacağım!

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Sahibi Musk’tan Kritik Açıklama: Bunları Satmayacağım!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
34 0

Geleceğe yönelik yorumlarından bahseden Musk, elindeki varlıklara göz önünde bulundurarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin sahibi olduğu olduğunu ve bu kripto paraları satmayacağını açıkladı.

Gece yarısı atmış olduğu bir tweetinde takipçilerine önümüzdeki birkaç yılın enflasyon oranı hakkında ne düşündüklerini sordu. Bu soruya yanıt veren MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, TÜFE’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın bir düzeyde seyredeceği yönündeki beklentilerinden bahsetti. Bunun dışında varlık enflasyonunun TÜFE’ye kıyasla iki katı olacağını, daha güçsüz dijital varlıkların çöküş yaşayacağını ve sermayede Bitcoin gibi kısıtlı varlıklara kaçışın başlayacağını beklediğini belirtti.

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Sahibiyim ve Bunları Satmayacağım!

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Sahibiyim ve Bunları Satmayacağım!
Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Sahibiyim ve Bunları Satmayacağım!

Saylor’un ifadelerini yanıtlayan Musk, genel olarak bakıldığında enflasyonun en uç noktalarda olduğu dönemlerde dolar yerine başarılı ürünler sunduğu düşünülen şirketlerin hisse senedine ya da gayrimenkule yatırım yapmanın daha iyi olacağı tavsiyesinde bulundu. Bunun dışında açıklamalarında hala en önemli kripto para birimlerinden olan Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin sahibi olduğunu ve her ne olursa olsun bunları elinden çıkarmayacağını da açıklamalarına ekledi.

Tesla ve SpaceX gibi büyük şirketlerin kurucusu ve CEO’su olan Elon Musk’ın Twitter üzerinden yapmış olduğu bu paylaşımlarından sonra popüler meme coinlerden olan Dogecoin yukarı yönlü seyir izlemeye başladı. Her ne kadar bu yükseliş yatırımcılarını heyecanlandırsa da kısa süre içerisinde geri çekilme yaşandı.

Son 24 saatlik verileri incelediğimizde en yüksek 1.77 TL seviyesine ulaşan Dogecoin, en düşük değeriyse 1.64 TL olarak kaydedildi. Haberin yazıldığı esnadaysa Dogecoin (DOGE) 1.70 TL’den işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir