Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fed Kararı Sonrası 40 Bin Doları Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fed Kararı Sonrası 40 Bin Doları Geçti!

Bitcoin Fed Kararı Sonrası 40 Bin Doları Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Bitcoin Fed kararıyla da değer görerek bu sefer içinde de 40 bin doların üzerine geçerek hareketlilikte olumlu çıkışlar gösterdi.

Piyasa değerine bakıldığında lider kripto para birimleri arasında olan Bitcoin, Amerikan merkez bankası Fed’in verdiği kararlardan birini gerçekleştirmesi sonucu artış görüldü. Faizleri sabit tutma kararı sonrasında işleme alınan bu karar sonrasında Bitcoin Fed kararı sonrası yeninden 40 bin doların üzerine çıkarak başarı sağladı. Buna göre kripto paralarda bu kararın sonrasında Jerome Powell’ın açıklamalarının da ardından Bitcoin yeniden 40 bin 700 dolara kadar yükselme konusunda istikrarlı darandı. Burada da TSİ 22.30 ile 40 bin 100 dolarla alıcı bulmaktadır. 

Fed tarafından yapılan açıklamada bir yandan da varlık alımları aylık 120 milyar dolar civarında tutulacak.

Bitcoin Fed Kararı Enflasyonda Kalıcılık Sağlayabilir!

Bitcoin Fed Kararı Enflasyonda Kalıcılık Sağlayabilir!
Bitcoin Fed Kararı Enflasyonda Kalıcılık Sağlayabilir!

Fed Başkanı Jerome Powell ise enflasyon için önümüzdeki aylarda hemen hemen %2 seviyesinin daha da üzerinde seyretmesini beklediklerini ifade etti. Açıklamalarında da şu sözlere yer verdi:

Powell, “Fed, faiz artışını düşünmekten uzak. Şu anda faiz artırmayı düşünmek için ideal bir zamanda değiliz. Bunun yerine Fed, varlık alımlarına odaklanıyor.” dedi. Para politikasının ekonomide toparlanma tamamlanana kadar destekleyici olmaya devam edeceğini vurgulayan başkan, enflasyonun öngörülenden daha yüksek ve kalıcı olabileceğini söyledi. Powell, devamında “Enflasyon çok yüksek seyrederse Fed harekete geçecektir” şeklinde konuştu.

Bitcoin Hangi Aşamaya Kadar Gelecek?

Kripto paralar arasında lider olan Bitcoin için her geçen zaman aralığında yatırımcılar tarafından beklenen hamlesi ya da düşüş ve yükselişi Fed kararından sonra da gözleri üzerine topladı. Bu sefer enflasyonla da eş değer gidecek olan Bitcoin için işlem hacmi ve hareketleri analistler tarafından inceleniyor. Hangi aşamaya ne zaman ne durumda geçeceği ise tahmini sonuçlar üzerinden geçen sürelerde bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir