Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyat Düşüşü Hangi Seviyeye Ulaşabilir? Göstergeler Ne Diyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyat Düşüşü Hangi Seviyeye Ulaşabilir? Göstergeler Ne Diyor?

Bitcoin Fiyat Düşüşü Hangi Seviyeye Ulaşabilir? Göstergeler Ne Diyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto piyasasında herhangi bir yukarı yönlü ivme kazanılamadığı için Bitcoin fiyat düşüşü devam ediyor. Bu durumda bir dip seviyeyle karşılaşmadan önce Bitcoin fiyatının ne kadar daha düşebileceğiyse merak konusu oldu.

Bitcoin Fiyat Düşüşü Hangi Seviyeye Ulaşacak?

Bitcoin Fiyat Düşüşü Hangi Seviyeye Ulaşacak?
Bitcoin Fiyat Düşüşü Hangi Seviyeye Ulaşacak?

CryptoQuant’ın yakın geçmişte yayınladığı bir gönderiyle Bitcoin için farklı fiyat modelleri ve olası dip noktası önerileri hakkında müzakerede bulundu. Söz konusu fiyat modellerinin verilerinden önce, ilk olarak Bitcoin piyasa değeri modelleri hakkında bilgi edinmek faydalı olacak.

Tarihi açıdan bakıldığında Bitcoin için dip fiyat çoğunlukla gerçekleşen fiyatın altında işlem gördüğü zamanlarda oluşur. Şimdilerde kripto paranın durumu, bu koşulları sağlamasıyla dikkat çekiyor. Fakat oluşan fiyatın tek başına dip fiyat belirlemesi mümkün değil. Bu durumda diğer fiyat modelleri devreye girer. Bitcoin’in dip fiyat oluşturması için termo fiyat ve delta fiyat adı verilen iki seviyeyi daha görmesi gerek.

BTC Dip Seviyeye Yakın Değil

CyrptoQuant paylaştığı bu gönderisinde geçmiş yılların verilerinden örnek gösterdi. Bununla beraber bugün 20 bin dolar civarında olan mevcut fiyatının termo fiyat olarak değerlendirilen 2,365 dolardan çok uzak olduğuna, gösterge açısından alt gösterge olmasının pek de kolay olmadığına dikkat çekti. Haberin yazıldığı sırada BTC fiyatı hafif bir düşüşle 19,936 dolar düzeyinde seyrediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir