Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyat Hareketi Ayıların Gücünü Gösteriyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyat Hareketi Ayıların Gücünü Gösteriyor!

Bitcoin Fiyat Hareketi Ayıların Gücünü Gösteriyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bitcoin Fiyat Hareketi Ayıları Güçlü Gösteriyor

Bitcoin fiyatı haftanın ilk gününe ait 4 saatlik grafikte geçtiğimiz haftanın verilerine kıyasla çok daha güçlü bir düşüş trendine işaret ediyor. Hali hazırdaki satış son derece güçlü görünürken, uzmanlar Bitcoin fiyat hareketinin 40 bin doların altındaki bazı bölgeleri hedefleyen sinyallerden bahsediyor. Bu durumsa ayıların eskisinden çok daha güçlü olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin Fiyat Hareketi Ayıları Güçlü Gösteriyor
Bitcoin Fiyat Hareketi Ayıları Güçlü Gösteriyor

Ayılar yeni haftanın ticaret seansını başlatabilmek adına ciddi bir güç gösterisinde bulunuyor. Buna karşın Bitcoin’in yaşadığı değer kaybı yeni başlamış gibi görünüyor. FXStreet analistlerine göre 40 bin 780 dolar civarındaki mevcut değerin destek görmesi pek de mümkün değil. Geçtiğimiz hafta Bitcoin fiyatı bir gün içerisinde yüzde 10 civarında değer kaybetmeden önce 4 gün konsolide olmuştu. Tradelar bu hafta için de aynı durum beklentisinde olabilir.

BTC 43 bin Doları Geçerse Yükselecek

Bitcoin grafiğinin kritik seviyesi 43 bin dolar gibi görünüyor. FXStreet kripto para uzmanları Bitcoin fiyatının geçtiğimiz Perşembe günü daha büyük bir düşüş karşısında direneceğini düşünüyordu. Fakat mevcut satış verilerine göre analistlerin merak ettiği bir diğer konu bu durumun hangi evrede sonlanacağı oldu. Geçtiğimiz haftaya ait bilinen Bitcoin fiyat hareketi 39 bin 100 dolar seviyesine dikkat çekiyor. Bir Fibonacci projeksiyon aracıyla 38 bin düzeyinin yarı civarında 2 bin 618 seviyesine sahip gibi gözlemleniyor. Uzmanlara göre mevcut fiyat hareketinde izlenilen yükseliş savunması eksikleriyle her iki seviyeyi de son derece basit bir şekilde ihlal edecek.

Analistlere göre Bitcoin fiyatında düşüş trendinin geçersiz kılınması için 43 bin 333 doların üzerinde değer kazanması gerekecek. Bu ihtimalin gerçekleşmesi halinde 50 bin dolar hedefi yeniden gündeme gelecek ve yüzde 20’lik artış söz konusu olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir