Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyat Hareketi için Yol Ayrımına Gelindi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyat Hareketi için Yol Ayrımına Gelindi!

Bitcoin Fiyat Hareketi için Yol Ayrımına Gelindi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Geçtiğimiz hafta 30 bin dolar seviyesine kadar ulaşan Bitcoin adından söz ettirmeye devam ediyor. Mevcut grafiğe göre Bitcoin fiyat hareketi için yol ayrımına gelmiş durumda.

28 bin 250 dolar seviyesinden itibaren yükseliş trendi başlatan Bitcoin, haftalık ve aylık açılışını net bir şekilde aşarak 30 bin dolar bandına ulaştı. Bu süreçteki gelişmelerde dikkat çeken etkenlerden biri de Ethereum performansı oldu. Hem BTC hem de ETH’nin gerçekleştirdiği olağanüstü yükseliş performansı, kripto para piyasalarında ciddi bir heyecan yarattı. Neredeyse 1 haftadır 30 bin dolar bandına yakın bir düzeyde işlem gören lider kripto para birimi, yeni rotasını belirleyebilmek için yol ayrımına gelmiş durumda. Sadece teknik değil psikolojik açıdan da önemli bir düzeyde olan Bitcoin’in kesin bir harekette bulunması bekleniyor.

Bitcoin Fiyat Hareketi Ne Yönde Olacak?

Bitcoin Fiyat Hareketi Ne Yönde Olacak?
Bitcoin Fiyat Hareketi Ne Yönde Olacak?

28 bin dolarlık direnç seviyesini kesin bir şekilde ardında bırakarak 31 bin dolara kadar ulaşmayı başaran BTC, güncel verilere göre 29 bin 980 ila 29 bin 180 dolar aralığında işlem görüyor. Aradan geçen 10 ayın ardından ilk kez bu seviyelere kadar yükselen varlık, kripto piyasalarında bahar havası oluşturdu. Ancak bu ivmenin azalmaya başlamasından düşüş yönünde grafik çizen varlık, gece saatlerinde 29 bin 050 dolar seviyesine kadar düştü.

Bitcoin fiyat hareketinin yeniden yükseliş yönünde olabilmesi için ilk olarak 30 bin 400, ikinci olarak 31 bin dolar seviyesini aşması gerek. Bunun aksi yönde bir yol çizebilmesi içinse sırasıyla 29 bin 400, 28 bin 750 ve 28 bin 250 dolar seviyeleri destek görevi üstlenebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir