Bitcoin Ajandası

Kripto Piyasalarında Son Durum: Bitcoin Fiyat Hareketliliği Sürüyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Piyasalarında Son Durum: Bitcoin Fiyat Hareketliliği Sürüyor!

Kripto Piyasalarında Son Durum: Bitcoin Fiyat Hareketliliği Sürüyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto piyasalarında yaşanan Bitcoin fiyat hareketliliği yatırımcıların ve tüm piyasanın dikkatini çekti. Bitcoin son durum analizlerine göre son 24 saatte yükseliş trendi başlatan BTC, 19 bin dolar seviyesine dayandı. Uzun zaman sonrasında yaşanan bu yükseliş, ayı piyasasının yakında son bulup bulmayacağı sorusunu akıllara getirdi.

Bitcoin Fiyat Hareketliliği Devam Ediyor

Bitcoin Fiyat Hareketliliği Devam Ediyor
Bitcoin Fiyat Hareketliliği Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı son 24 saat içerisinde neredeyse yüzde 5’lik değer kazandı. 19 bin dolar seviyesine ulaşan BTC fiyatı, uzun zamandır ayı piyasasıyla boğuşan kripto piyasasının nefes almasına yardımcı oldu. Ortaya çıkan bu hareketliliğin ardından piyasalarda boğa piyasası için bir sinyal olup olmadığı da merak konusu oldu.

Bitcoin’de yaşanan bu artış, ABD enflasyon verilerinin açıklanması ve FTX’in 5 milyar dolar civarındaki likiditesini geri alarak borçlularına ödeme yapacağı söylentilerinin ortaya çıkmasının ardından gerçekleşti. Bitcoin fiyat hareketliliğiyle beraber kripto hisse senetleri de değer kazandı.

Bitcoin Fiyatı Ne Oldu?

Piyasalarda yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından birçok yatırımcı “Bitcoin fiyatı kaç dolar oldu?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Bitcoin’in neredeyse 1,5 ay sonrasında bu seviyelere ulaşması kripto piyasasında heyecan yaratırken, aynı zamanda kripto paralarla ilişkili olan şirketlerin hisse senetlerini de harekette geçirdi. Bazı şirketlere ait hisse senetlerinin fiyatı yüzde 60’ın üzerinde artış gösterdi.

Diğer yandan BTC fiyatıysa yazım esnasında (13 Ocak 2023) 18 bin 917 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin yükselişinin devam edip etmeyeceği de aynı bir merak konusu olarak karşımıza çıkarken, uzmanlar 17 bin seviyesinin üstünde birkaç günlük kapanışın gerçekleşmesi halinde yükselişin devam edeceğini düşünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir