Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyat Metriği BTC'nin 40.000 Doları Geri Almaya Hazır!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyat Metriği BTC’nin 40.000 Doları Geri Almaya Hazır!

Bitcoin Fiyat Metriği BTC’nin 40.000 Doları Geri Almaya Hazır!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1595 0

26 Ocak’ta Bitcoin fiyat metriğine bakıldığında 38.960 dolara yükseldi ancak seviyeyi sürdüremedi ve takip eden 8 saat içinde %8,8 oranında düzeltildi. Son iniş ve çıkışları hesaba katarken, Bitcoin son yedi gün içinde yalnızca %1,6 gibi yetersiz bir kazanç elde etmeyi başardı.

Önemli fiyat dalgalanmalarına rağmen, toplam vadeli işlem sözleşmelerinin tasfiyesi nispeten düşüktü. Uzun vadeliler (alıcılar) 570 milyon dolarlık vadeli sözleşmeyi sonlandırırken, kısa vadeliler (satıcılar) 690 milyon dolar ile karşı karşıya kaldı. Veriler, Bitcoin fiyat metriğinin vadeli işlemlerinin toplam 1,25 milyar dolarlık tasfiyenin %41’ini temsil ettiğini gösteriyor.

Bitcoin Fiyat Metriği

Bitcoin Fiyat Metriği
Bitcoin Fiyat Metriği

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonuna bakıldığında Bitcoin’in performansı ile eş değer olarak haftalık %1,6’lık mütevazı bir artış görüldü.

24 Ocak fiyatında nasıl daha yüksek dipler oluşturduğu ve şu an için 1,75 trilyon dolarda destek gösterdiğine dikkat edilmelidir. Fiyat 2022 yılında ortalama %22 düşüş göstermiş olsa bile, toplam kripto piyasası değerinde 24 Ocak’ın en düşük seviyesinden bu yana sağlıklı bir %12,5 sıçrama gösterdi.

Yatırımcılar, ABD Kongre Üyesi Ted Budd’ın ABD Hazinesinin kamu girdilerinin bulunmadığı belirli finansal işlemleri tek taraflı olarak yasaklamak üzere izin veren bir yasa tasarısını iptal etmek için bir değişiklik sundu. Bu haftaki düzenleyici haberleri sindiriyor gibi görünüyor.

Coin Center’ın yönetici direktörü olan Jerry Brito’nun açıkça da söylediği gibi durum mevcut haliyle kabul edilirse, 2022 Amerika REKABET Yasası kripto para birimi endüstrisine önemli bir darbe getirecek.

Artırılmış Gerçeklik Geliştirmelerine Yatırım

Yatırımcılardan gelen haberlere göre ABD Beyaz Saray’ın, devlet kurumlarının bir ulusal güvenlik tehdidi olarak görüldüğü belirtiliyor. Bu yünde kripto para birimi üzerinde risk analizi yapmalarını sağlamak için kripto konusunda bir yürütme emri hazırladığı bildirildiğine dair haberlerden olumsuz etkilenme yaşandı.

Apple (AAPL) CEO’su Tim Cook, 27 Ocak’ta bulunan bir yatırımcı çağrısı için metaverse uygulamalarının çok fazla potansiyele sahip olduğunu belirtti. Ayrıca şirketinin cihazlarında artırılmış gerçeklik geliştirmelerine yatırım yaptığını söyledi.

Flow, The Sandbox (SAND), Decentraland (MANA), Enjin Coin (ENJ) ve Arweare (AR) dahil olmak üzere metaverse ile ilgili belirteçleri %36’ya kadar çıkartılmak en iyisiydi.

Diğer bir yandan Terra (LUNA), Avalanche tabanlı rezerv para birimi Wonderland Money’nin (TIME), bekleyen bir teklifin projenin dükkanı kapatıp kapatmayacağını belirleyeceğini açıklaması da yapıldı. Bundan sonrasında ise etkilenme görüldü. Sonuç olarak, MIM stabilcoini 1.00’in altına düştü ve bazıları bunun Terra’nın LUNA ve UST jetonları üzerinde zincirleme bir etkisi olabileceğini düşünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir