Bitcoin Fiyat Metriğinin Çarpıcı Gerçeği

Bitcoin Fiyat Metriğinin Çarpıcı Gerçeği

Haberler
Mart 20, 2021 tarafından Esra Yılmaz
107
Verilerde bu hafta Bitcoin’in fiyatı dar aralıkta işlem gördü, fakat traderlar kaldıraçlı long pozisyonlarını artırdı.
Bitcoin Fiyat Metriğinin Çarpıcı Gerçeği

Bitcoin son günlerde 57.000 dolar ve 59.000 dolar arasında fiyat hareketi yapmakta. Yinede büyük borsada olan iyi traderler long pozisyonlarını artırıyor. Baz oranın artması aylık vadeli işlem sözleşmelerine de benzer hareketi yaşattı. 13 Mart tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan BTC 61.750 dolar seviyesini işaretledi ve yeni destek seviyeleri arayışına girdi. BTC en başta 54.000 dolar seviyesinde kalmıştı fakat şu an 57.000 dolar seviyesinde güzel bir satın alma fiyatına sahip. Profesyonel tredarların iyimserliği düşüş gösterirken, açık pozisyonlarda artıyor. Bu durum bir yükseliş göstergesi olabilir.

Bitcoin Fiyat Metriğinin Çarpıcı Gerçeği1
Bitcoin Fiyat Metriğinin Çarpıcı Gerçeği1

Traderlar Long Pozisyonlarını Artırıyor

Iyi yatırımcılardan long-short göstergesi, spot, marj, kalıcı ve vadeli sözleşmeler de dahil müşterilerin konsolide pozisyonları ile hesaplanır. Bu metrik birden fazla pazardan veriler toplanarak profesyonel traderların etkin ve net olan pozisyonunda daha net bir görünüm sağlar. Kripto para borsasındaki tutarsızlıklar olmasına rağmen zaman içinde oluşan değişikliklerin analizi büyük ölçüde değerlidir. OKEx’in üs düzey traderları 15 mart tarihinde düşüşü satın aldı. BTC fiyat hareketlerini doğru bildiler ve 2 hafta içindeki en yüksek seviyeyi görerek 1.35 oranına yükselttiler. Biance’deki en iyi olan traderlar ise 15 Mart BTC çöktüğünde long pozisyonlarını azaltma işlemi yaptılar. Fakat o zamandan itibaren 1.21 oranını yüzde 21 civarında korudu.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle