Bitcoin Ajandası

Okcoin CEO’su Açıkladı: Bitcoin Fiyat Yükselişi için 3 Neden!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Okcoin CEO’su Açıkladı: Bitcoin Fiyat Yükselişi için 3 Neden!

Okcoin CEO’su Açıkladı: Bitcoin Fiyat Yükselişi için 3 Neden!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

En eski kripto para borsalarından olan Okcoin’in CEO’su Hong Fang, basın mensuplarına bazı önemli açıklamalarda bulundu. Bitcoin fiyat yükselişi için neden olduğunu söyleyen Fang, bu yükseliş için nelere bakılması gerektiğinden de bahsetti.

Bitcoin Fiyat Yükselişini Bunlar Harekete Geçirebilir

Bitcoin Fiyat Yükselişini Bunlar Harekete Geçirebilir
Bitcoin Fiyat Yükselişini Bunlar Harekete Geçirebilir

Goldman Sachs gibi Wall Street önemli kurumlarında finans geçmişine sahip olan borsa üst düzey yöneticisi Fang, güçlü parasal sistemlere duyulan ihtiyacın Bitcoin ve kripto para dünyasını yönlendirebileceğini düşünüyor. Açıklamalarında Fang, Bitcoin fiyat yükselişini tetikleyecek olan 3 katalizörden söz etti. Bu katalizörlerse şunlar:

  • Fang’a göre halihazırdaki merkezi para sistemlerinin başarısızlıkları ve eksiklikleri, fiyat hareketini tetikleyebilir. Orta Afrika Cumhuriyeti ve El Salvador gibi çeşitli ülkeler parasal sistemlerini BTC ile test ederken, bu sayı daha da artacak gibi görünüyor.
  • Bitcoin’in sahip olduğu bir halving döngüsü olduğundan bahseden ünlü CO, geçmişteki kripto döngüleriyle Bitcoin döngüsünün çakışmasının bir tesadüf olup olmadığını bilmediğini, ama bunun başka bir katalizör olabileceğini söyledi.
  • Fang’a göre başka bir potansiyel katalizörse ayı sezonunda hayata geçirilen projeler. Geride bıraktığımız boğa piyasasının bir nedeninin pek çok geliştiricinin son ayı piyasasında yaptıkları olduğunu dile getiren Hong Fang, bu sebeple şimdiki tüm projelerin müşteriler tarafından fark edilebilir başka bir potansiyel ayı piyasasının söz konusu olabileceğinden bahsetti.

Bitcoin’in Temel Değer Önerisi Her Zaman Aynı

Okcoin CEO’su Hong Fang aynı zamanda açıklamalarında, Bitcoin’e uzun vadede inanan biri olduğunu, temel değer önerisinin de her zaman için aynı kaldığını söyledi. Bitcoin’in kimse tarafından kontrol edilemeyen merkeziyetsiz bir kripto varlık olduğunu da dile getiren ünlü yönetici, FTX’in çöküş hikayesine de değindi. FTX’teki olayların merkeziyetsiz ağın ya da kripto varlığın değil, merkezileşmiş bir yapının başarısızlığı olduğunu da ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir