Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatı 27 Bin Doları Zorluyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyatı 27 Bin Doları Zorluyor!

Bitcoin Fiyatı 27 Bin Doları Zorluyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para borsaları arasında lider olan Binance ile alakalı gelen FUD haberler, kripto piyasalarını olumsuz yönde etkiledi. Bu durum Bitcoin fiyatının düşüşüne neden olurken, uzmanlar BTC konusunda fiyat değerlendirmesinde bulundu.

Küresel açıdan en popüler ve en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance ile alakalı FUD haberler, ekosistemi büyük ölçüde etkilemiş durumda. Özellikle de kripto para borsasının CEO’su CZ ile alakalı ortaya atılan iddialar, BTC’nin 26 bin 600 dolar seviyesine kadar gerilemesine yol açtı. Bir süredir yükseliş trendiyle dikkatleri üzerine çeken Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 28 bin dolar seviyesini aşmıştı. Binance’de meydana gelen sistemsel kesintiler, fiyatın düşmesine neden oldu. Şimdilerde 27 bin dolar seviyesinde seyreden Bitcoin’in yön tayin etme konusunda kritik bir sürece girdiğinden bahsediliyor.

Bitcoin Fiyatı Grafik Analizi

Bitcoin Fiyatı Grafik Analizi
Bitcoin Fiyatı Grafik Analizi

Binance ile alakalı yapılan FUD haberler ve ekosistemde yaşanan kesintiler genel olarak sektörü kötü etkiledi. Bitcoin fiyatı da bu süreçte 26 bin 600 dolar seviyesine kadar geriledi. Yakın bir geçmişte güçlü bir destek olarak söz konusu seviyeden hevesli alıcılar bulan BTC, kısa sürede 28 bin dolar seviyesine ulaşmıştı.

Piyasadaki güncel verilere göre 27 Mart’tan itibaren Binance ve CZ hakkında yapılan olumsuz haberler, kripto piyasalarını adeta sarstı. 26 bin 500 seviyesinden tepki gören BTC, yeniden 27 bin dolar seviyesini zorluyor. BTC’nin yükseliş trendini sürdürebilmesi için 27 bin 50 ve 27 bin 785 dolar seviyelerinin üzerinde kalıcılık sağlaması gerek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir