Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatı 28 Bin Dolar Seviyesi için Savaşıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyatı 28 Bin Dolar Seviyesi için Savaşıyor!

Bitcoin Fiyatı 28 Bin Dolar Seviyesi için Savaşıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Bitcoin fiyatının 28 bin 700 dolar direncini kırmasıyla beraber gelişen satış dalgası, fiyatın yeniden 28 bin dolar seviyesine gerilemesine neden oldu. Bu gelişmenin ardından BTC’nin nasıl bir seyir izlediğiyse merak konusu oldu.

İlk olarak 28 bin 250 direncini kırmayı başaran BTC, alıcıların ağır basmasıyla beraber aylık açılış fiyatını arkasında bıraktı. Güncel olarak kısa vadeli yükseliş trendi yakalaması, fiyatın daha da yükselebileceğine işaret ediyor olabilir. 28 bin 250 ila 26 bin 600 dolar aralığında seyreden lider kripto para birimi, önümüzdeki direnç seviyesini aşması halinde 30 bin dolar seviyesine doğru hareketlenebilir.

Analistlerin Bitcoin Fiyatı Grafik Analizi

Analistlerin Bitcoin Fiyatı Grafik Analizi
Analistlerin Bitcoin Fiyatı Grafik Analizi

27 bin 200 dolarla yükseliş trendine start veren BTC, anlık fiyatlamada 28 bin 750 dolar seviyesini denemişti. Bu seviyelerdeki güçlü satış baskısına maruz kalarak 28 bin dolar seviyesine kadar gerileme gösterdi. Aylık açılış fiyatının altına düşmesinin ardından yeteri kadar alıcı bulamayan lider varlık, biraz daha satış baskısına maruz kalarak haftalık açılış fiyatının da altına geriledi. Güncel verilere göre 28 bin dolar seviyesi için savaşan Bitcoin fiyatının yukarı yönlü bir seyir izleyebilmesi için sırasıyla 28 bin 250, 28 bin 600 ve 29 bin 190 dolar seviyelerini kesin bir şekilde aşması gerekecek.

Yükseliş trendinin bozulması ve yerini düşüş trendine bırakması durumunda BTC fiyatının yine sırasıyla 27 bin 700 ve 27 bin 200 dolar seviyelerinin takip edilmesi de kritik bir önem taşıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir