Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatı Binance US’de Daha Ucuz!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyatı Binance US’de Daha Ucuz!

Bitcoin Fiyatı Binance US’de Daha Ucuz!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
18 0

Bitcoin, Binance US’de gece saatlerinden yüzde 8,5 daha ucuz fiyatla satışa sunuldu. Elde edilen bilgilere göre Bitcoin fiyatı 27 bin 500 doların biraz üstünden işlem gördü.

Depeg olarak nitelendirilen stabilliğe yönelik değeri kaybetme durumu, gece saatlerinde Binance US borsasında meydana geldi. Çoğunlukla stabil coin’lerde görülen meydana gelen depeg, endüstrinin en kritik konuları arasında yer alıyor. Bitcoin, birkaç saat öncesinde Binance U’de 27 bin 500 dolar bandında işlem görüyordu. Diğer kripto borsalarında ise anlık 30 bin 100 dolar seviyesinden işlem gören varlık, Binance’ın ABD kolunda neredeyse yüzde 8,5 daha uygun bir fiyata sahipti. Arbitraj fırsatı oluşturmak isteyen yatırımcılar Binance US’e yöneldi. Ancak borsaya dışarıdan USD girişi yapılması engellenmişti. Bununla beraber BTC alım-satım işlemlerinde sorun yaşanmaya başladı.

Bitcoin Fiyatında Yüzde 8,5’lik İndirim

Bitcoin Fiyatında Yüzde 8,5’lik İndirim
Bitcoin Fiyatında Yüzde 8,5’lik İndirim

Son zamanlarda düzenleyicilerden kaynaklı olarak yaşadığı gerginlikle gündeme gelen Binance US, şimdilerde lider kripto para biriminde oluşan depeg sorunuyla gündemde yer aldı. Binance US’de işlem gören BTC, diğer borsalarda işlem gören BTC’ye kıyasla yüze 8,5 civarında uygun fiyatla işlem gördü. Bu noktadaki farkın fazla olması, sosyal medya gündem yarattı.

Meydana gelen depeg ile alakalı olarak birçok kripto para fenomeni ve yetkilisi açıklamada bulunurken, küresel Bitcoin fiyatının düşüş göstermesi ekstra bir gerilime neden oldu. Dün (9 Temmuz’da) 30 bin 400 dolar seviyesinden alıcı bulan lider kripto para birimi, Bİnance US’de bu değer kayması nedeniyle 29 bin 950 dolara kadar gerileyerek kritik bir eşiğin altına sarkmış oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir