Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelerde Çakılabilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelerde Çakılabilir!

Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelerde Çakılabilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Fairlead Strategies’ten Katie Stockton’a göre, Bitcoin fiyatında hemen hemen bir ayda %30 düşüş görülmesinin ardından istikrar kazanmaya başlıyor.

Stockton Pazartesi günü verilerin yansıttığı not üzerinde 44.200 dolarlık kilit desteğinden başarısız olması durumunda kripto para biriminin daha fazla fiyat düşüşü görebileceğini belirtti. Stockton Bitcoin fiyatına yönelik şunları belirtti:

“İlk destek kırılırsa, önemli uzun vadeli destek muhtemelen 37.000 dolar civarında test edilecektir” dedi. Analist Katie Stockton’a göre Bitcoin’in geçen ayki %30’luk fiyat düşüşü, kripto para birimi için hızlı bir ayı piyasası getirdi, ancak fiyatlar istikrar kazanmaya başlıyor.

Bitcoin Fiyatı Yükseliş Görebilir!

Bitcoin Fiyatı Yükseliş Görebilir!
Bitcoin Fiyatı Yükseliş Görebilir!

Stockton Pazartesi gününde yayınlanan not içerisinde Bitcoin için kısa vadeli momentumun birkaç hafta düşüş görmesinin ardından nötralize olduğunu söyledi. Bitcoin, %61.8’lik bir Fibonacci geri çekilme seviyesinden elde ettiği temsille 44.200 dolarlık ilk destek seviyesinden daha üst seviyede konsolide olduğundan, bu kripto boğaları için iyi bir işaret görüldü.

Stockton, “Gelişmiş bir günlük [hareketli ortalama yakınsama sapması] ve kısa vadeli aşırı satım koşulları, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde ilk destek çevresinde istikrar görebileceğini gösteriyor” dedi. Stockton’a göre, ara momentum düşüş eğiliminde, bu da Bitcoin fiyatlarında daha fazla aşağı yönlü olma potansiyelinin devam ettiği anlamına geliyor.

Stockton, “Haftalık stokastikler henüz aşırı satılmadı, bu da düzeltmenin devam edeceğini gösteriyor. İlk destek kırılırsa, haftalık bulutun alt sınırındaki önemli uzun vadeli destek muhtemelen 37.000 dolar civarında test edilecek” dedi.

Uzun Vadeli Momentum Yükselişi

37.000 dolar üzerinden görülen düşüş, mevcut seviyeler kapsamında %24’lük potansiyel bir düşüş anlamına gelmektedir. Yine de uzun vadeli momentum yükselişini sürdürürken, nota göre aylık MACD bir satış sinyali vermezse herhangi bir düşüş geçicilik yaşanabilir. Stockton, “Uzun vadeli momentumda, aylık MACD’yi yakından izlememize neden olan bir düşüş oldu, ancak yükselen haftalık bulutun hala sağlam olduğu uzun vadeli bir yükseliş eğilimini koruyoruz” diyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir