Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatı Çakıldı! Şubattan Bu Yana En Düşük Seviyesinde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyatı Çakıldı! Şubattan Bu Yana En Düşük Seviyesinde!

Bitcoin Fiyatı Çakıldı! Şubattan Bu Yana En Düşük Seviyesinde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bitcoin Fiyatı Piyasaya Paralel Olarak Düştü

Kripto para piyasasında lider konumda yer alan Bitcoin, beklenmedik bir düşüş kaydetti. Şubat ayından bu yana en büyük değer kaybını yaşayan Bitcoin fiyatı, dün işlem gördüğü 39 bin 300 dolar seviyesinden 35 bin 571 dolar seviyesine adeta çakıldı. Yaklaşık olarak yüzde 8 değer kaybı kaydederken hem piyasaları hem de yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratmış oldu.

Yaşanan bu değer kaybı, ABD hisse senedi piyasalarında yaşanan değer kaybıyla paralel olarak gerçekleşti. Aynı şekilde Nasdaq 100 endeksi de yüzde 5’in üzerinde bir kayıp yaşadı.

Bitcoin Fiyatı Piyasaya Paralel Olarak Düştü
Bitcoin Fiyatı Piyasaya Paralel Olarak Düştü

Uzmanların Beklentileri Neler?

Bitcoin’de yaşanan bu düşüş piyasalarda kargaşaya neden oldu. Bağımsız piyasa analisti Michael van de Poppe’a göre ayıları ve boğaları simgeleyen bölge 37 bin 500 doların altı ya da üstündeki bölge. Bu durumda arada büyük ciddi bir boşluk oluştuğundan 39 bin doları yeniden test edebileceğini düşünen Poppe, 37 bin 500 dolar seviyesinin altı için söylenebilecek pek bir şey olmadığını dile getirdi.

BTC balinalarının son piyasa dalgalanmasına nasıl bir seyir izlediği sektörün önemli veri şirketlerinden biri olan Whalemap tarafından incelendi. Daha önce 46 bin 551 seviyesindeki balina girişlerinin Bitcoin açısından doğru bir direnç seviyesi ve geçici bir süre için zincir görev üstlendiğini belirtti. Diğer yandan başka bir benzer balina sebebiyle 44 bin 331 dolar direnç seviyesinin ortaya çıktığından bahseden şirket, Bitcoin fiyatının bu seviyeye ulaşması durumunda orta vadeli direnç elde edilebileceğine dikkat çekti.

Elde edilen piyasa verilerine göre Bitcoin hali hazırda yüzde 7.9 oranında bir değer kaybı yaşadı. ETH, BNB ve XRP de yüzde 5 civarında kayıp yaşamış durumda.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir