Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatı Eriyor! Death Cross Geliyor Mu?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyatı Eriyor! Death Cross Geliyor Mu?

Bitcoin Fiyatı Eriyor! Death Cross Geliyor Mu?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Bitcoin (BTC) hafta başlangıcında güç kaybı yaşayarak 46.500 doların altında düşüş gerçekleştirirken, Ethereum 4.000 doların daha da altında işlem görerek Death Cross gelişini akıllara getirdi.

Bitcoin fiyatında 200 dönemlik günlük ortalamadan daha alt seviyede kapanış Bitcoin temellerini göz ardı ederek, yalnızca teknik analiz perspektifinden işlem yapan traderların dikkat etmesi gereken önemli bir hamle oluşturdu. Önemli olan noktalarda da hayati önem taşıyan ve uzun vadeli destek olan BTC 200 günlük hareketli ortalamanın artık kaybolmuş olması öne sürülürken akıllarda Death Cross kalıyor.

Death Cross Geliyor Mu?

Death Cross Geliyor Mu?
Death Cross Geliyor Mu?

Bu nedenlerden dolayı 2021’in düşüş trendi ile kapanması söz konusu olurken bu süreçte hala önümüzdeki 10 işlem gününde bir piyasa değerlendirmesine bağlı kalındı. Böyle bir senaryo, bu yıl 100.000 dolarlık Bitcoin’e inananlar için bir uyarı olarak belirlendi. Durum giderek daha uzak bir tahmin haline geliyor.

Ölüm haçı, büyük bir satış potansiyelinden etki gösteren teknik bir grafik modeli olmuştur. Ölüm haçı, kısa vadeli hareketli ortalama uzun vadeli hareketli ortalamanın altına düştüğünde bir grafikte görünmektedir. Tipik olarak, bu model tercih edilirken en yaygın hareketli ortalamalar, 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamaları oluşturmaktadır. Bununla beraber 50 günlük hareketli ortalama hala çok uzağa doğru yönelirken, BTC yeni bir “Ölüm Haçından” uzakta görünüyor. Bitcoin, haftanın ilk günü %2 düşüş sonrasında 46.195 dolardan işlem görmekte. Korku ve Açgözlülük göstergesine göre piyasa haftaya aşırı korku içinde giriyor.

Noel’den Önceki Son Hafta

Aşırı korkular üzerinden yatırımcıların, yatırım yapmak konusunda kendilerine güvenmediklerini ve isteksiz olduklarını gösteriyor. Ancak bu aynı zamanda da uzun vadeli kripto varlıkları konusunda inananlar için bir satın alma fırsatı da oluşturabilir. Noel’den önceki son haftalarda ise piyasanın en büyük dijital para biriminde olan olası düşüş trendini yakından izleyen ve tüm altcoinleri kolayca aşağıya çekebilecek traderlar için bir endişe anı olabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir