Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatı Hâlâ 100.000 Dolara Ulaşabilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyatı Hâlâ 100.000 Dolara Ulaşabilir!

Bitcoin Fiyatı Hâlâ 100.000 Dolara Ulaşabilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1684 0

Bloomberg Intelligence’ın şubat ayı yatırım raporu, kripto para birimi yatırımları lehinde tartıştı. Özellikle Bitcoin fiyatı, Ethereum ve USD stabilcoinlerinin iyi performans göstermeye devam edeceğini öne sürdü.

Aynı zamanda, Bloomberg analistleri, aşırı spekülasyon nedeniyle daha küçük dijital varlıkların başının belaya girebileceğini öne sürdü.

“2021’deki spekülatif aşırılıklardan bir miktar arındırma, 2022’nin çoğunu işaretleyebilir, ancak Bitcoin fiyatı şu an için öne çıkmaya hazır.”

Bitcoin Fiyatı ve Petrol

Bitcoin Fiyatı ve Petrol
Bitcoin Fiyatı ve Petrol

Özellikle kripto, enflasyonla ilgili emtialara göre iyi bir yerde olabilir. Petrol, Ukrayna’da savaş riskiyle yükselirken, Bitcoin ve Ethereum düştü.

Rapor, Bloomberg Galaxy Crypto Index’in 2022’de yaklaşık %20 düştüğünü kaydetti. Öte yandan, Bloomberg Emtia Endeksi Toplam Getirisi kabaca %10 arttı. Ancak belge, bunun “geçici bir kırılma” olabileceğini öne sürdü ve eğilimler tam tersi yönde ilerliyor.

Arz, talep, benimseme, ekonomi ve gelişen teknoloji, emtialardan daha iyi performans göstermeye devam eden kripto para birimlerine işaret ediyor. Teknolojik gelişmeler aynı zamanda kriptoya karşı petrol için bir nimet olarak hizmet edecek.

Gelişen teknolojiyi temsil eden Bitcoin, küresel bir dijital varlık olarak kıyaslama kazanıyor, petrolün yerini karbonsuzlaştırma ve elektrifikasyon alıyor.

Bitcoin’in Sınırlı Arzı

Ayrıca rapor, Bitcoin’in tasarımı gereği sınırlı arza sahip bir varlık olduğuna dikkat çekti. Aslında arz esnekliği yoktur. Bu, talep ne olursa olsun, BTC arzının temelde aynı kalacağı anlamına gelir. Petrol üreticileri fiyatlar yükseldiğinde üretimi artıracağından, petrolde durum böyle değil.

Bununla birlikte, kripto alanındaki rekabet, 17.000’den fazla bireysel jetonun yaratılmasına yol açtı. Bu tokenler, şu anda hakimiyeti %42’nin altında olan Bitcoin’e olan talebi tüketiyor.

Buna karşılık, 2021 yılının mart ayında, Bitcoin’in kripto piyasa değerindeki toplam payı %20 daha yüksekti: %62,2. Yine de, yalnızca bir avuç dijital varlık hakimdir. Toplam rakamın yaklaşık yarısı, aynı dönemde %11’den %18,8’e yükselen Ethereum’un yükselişinden kaynaklanabilir.

Bitcoin için 100 Bin Dolar mı?

Yukarıdakilerin hepsini akılda tutarak, Bloomberg analistleri bir sonraki “anahtar bitcoin eşiğinin 100.000 dolar olabileceğini” belirtti. Birkaç yıldır altı haneli bir fiyat etiketi öngördüklerini belirtmekte fayda var. Ancak, varlık henüz o kadar uzağa ulaşmış değil.

BTC’nin birkaç gün içinde 10.000 dolardan fazla düşüşle altı ayın en düşük seviyesi olan 33.000 doların altına düştüğü en son piyasa çöküşünün sona erebileceğine inanıyorlar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir