Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? Sıradaki Seviyeler Neler?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? Sıradaki Seviyeler Neler?

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? Sıradaki Seviyeler Neler?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
18 0

Bitcoin fiyatı, bugün süresi dolacak olan Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin kritik seviyesi olan 29 bin dolara yaklaştı. Bugüne ait piyasa düzeltmesi, FOMC duyurusunun ardından kendini gösterdi. BTC’de bundan sonraki seviyelerse merak konusu oldu.

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüş Gösteriyor

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüş Gösteriyor
Bitcoin Fiyatı Neden Düşüş Gösteriyor

Bugün (28 Temmuz Cuma), kripto para piyasasının total değerinde yüzde 1’lik düşüş yaşandı. Şimdilerde neredeyse yüzde 1,8 trilyon dolarlık hacim taşıyan piyasadaki bu düşüş, FOMC duyurusundan sonra Bitcoin’deki kazanımları ortadan kaldırdı. Böylelikle boğaları ve ayıları 29 bin dolar düzeyindeki kritik destek/direnç seviyesi için rekabet etmeye hazır olarak bıraktı.

Santiment’in on-chain verilerine göre son 24 saat içerisinde borsalardaki BTC arzı 10 binlik yükseliş kaydetmiş durumda. Arzda meydana gelen bu türden bir artış, çoğu zaman ayıları boğalar karşısında üstün kılan bir düşüş sinyali olarak değerlendiriliyor. Ünlü analistler ise hareketli bir hafta sonunun yaşanacağına işaret ediyor.

BTC Fiyatı Ayı Formasyonuna Doğru İlerliyor

Bitcoin fiyatı şimdilerde 29 bin 300 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde işlem görmek için savaş veriyor. Ek bir satış baskısı, lider kripto para biriminin 28 bin 880 dolarlık destek bölgesi adına ayılara güç kazandıracak.

Diğer yandan Bitcoin gün içerisinde 29 bin 200 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde kısa vadeli bir toparlanma dengesini test etti. 29 bin 300 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başarsa da yükseliş bu kadarla sınırlı kaldı. Şimdilerde ise direnç seviyesinin ve 100 saatlik SMA’nın altında seyrediyor. Anlık direnç söz konusu seviyelere yakın olurken, ilk büyük direnç ise hala 29 bin 600 dolarlık seviyeye yakın.

Hafta Sonu Keskin Bir Düşüş Yaşanır mı?

Lider kripto paranın 29 bin 300 doları aşamaması durumunda ayıların daha düşük seviyeler için devreye girmesi beklenebilir. Düşüş yönündeki kritik destek 29 bin dolar seviyesine yakın. Bir sonraki büyük destek ise fiyatın daha az ivme kazanacağı 28 bin 880 dolar düzeyinde. Sıradaki seviye 28 bin 880 dolar olarak gösterilirken, Aşırı iyi ayı pozisyonunda 27 bin 700 dolara doğru keskin bir düşüş yaşanabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir