Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatı Son 3 Haftanın En Büyük Rekorunu Kırdı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyatı Son 3 Haftanın En Büyük Rekorunu Kırdı!

Bitcoin Fiyatı Son 3 Haftanın En Büyük Rekorunu Kırdı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1707 0

Bitcoin fiyatı 24 saatlik zaman diliminde yükseliş trendini sürdürüyor. Son 3 haftanın verilerine göre rekor bir seviyeye ulaşan BTC fiyatı, en uç fiyat noktasını işaretlemek için 45 bin dolar seviyesini gördü.

Bitcoin Fiyatı 45 Bin Doları Gördü!

Bitcoin Fiyatı 45 Bin Doları Gördü!
Bitcoin Fiyatı 45 Bin Doları Gördü!

Kripto para piyasalarındaki volatil hız treni, son 24 saatte Bitcoin fiyatında yaşanan yükselişle beraber hızını sürdürdü. BTC fiyatı geçtiğimiz hafta Rusya’nın Ukrayna karşısında başlattığı savaşın ardından 34 bin dolar bölgesine kadar gerileme göstermişti.

Yine geçtiğimiz hafta Üçüncü Dünya Savaşı’nın başlayıp başlamayacağı tartışmaları sürerken Batılı liderler savaşa dahil olmayacağını açıkladı. Bu açıklama Bitcoin fiyatının toparlanmasına neden oldu. Sadece birkaç saatte kaybettiği değerin tümünü geri kazanmayı başaran BTC, daha da ileriye giderek 40 bin dolar seviyesini zorladı. İlk denemede bu salınım başarısız oldu.

Buna rağmen ertesi günü yeniden hamle yapan Bitcoin, gıpta edilen 40 bin dolar seviyesinin de üstüne çıkarak 44 bin dolar seviyesine tırmanışını sürdürdü. Üstelik 10 Şubattan bu yana ilk kez dün en yüksek noktası olan 45 bin dolar seviyesine bile dokunmayı başardı.

Bugünün verilerine baktığımızda bir miktar gerileme gösterdiğini gördüğümüz Bitcoin fiyatı, 44 bin dolar bölgesinde seyrediyor. Diğer yandan piyasa değeri 800 milyar doların bir hayli üzerinde olmasıyla dikkat çekiyor.

Sakin Seyreden Altcoin Piyasasında Terra ve Solana Patlaması!

Dünya genelinde yaşanan gelişmeler, özellikle de savaşın patlat vermesinin ardından altcoin piyasalarında çılgın gelişmeler yaşandı. Pek çok altcoinde ciddi değer artışları yaşanmasına rağmen, son 24 saatte birçoğu sakin bir seyir izliyor. Ethereum yaklaşık bir hafta içerisinde 2 bin 200 dolar seviyesinden 3 bin dolar seviyesine ulaşarak en iyi performans sergileyen kripto para birimlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Her ne kadar henüz bu seviyeyi geri alamamış olsa da yakın bir seviyeden işlem görmeye devam ediyor.

Kripto para grafiğinde Binance Coin, Cardano, Polkadot ve Ripple kırmızı bir çizgiyle seyrederken, Shiba Inu, DogeCoin, MATIC ve CRO gibi altcoinler fiyat dalgalanmalarıyla az da olsa para kazandırdı.

Terra (LUNA) ve Solana (SOL)’ya bakacak olursak; dünden bu yana piyasalarda en çok kazanan altcoin bu ikisi oldu. LUNA yüzde 6 oranında değer artışıyla 95 dolar yakınında işlem görürken, SOL ise yüzde 7,5 değer artışıyla 100 doların üzerinde seyrediyor. 

İlk 100 madeni para birimi çift haneli değer artışıyla dikkat çekiyor. THOTChain’in yükselişi yüzde 30 olurken, Anchor Protokolü ise yüzde 12 oranında artış kaydetti.

Kripto para piyasalarının değeri 1 Mart’ta 2 bin dolar seviyesine yaklaşmayı başardı. Fakat bugünkü piyasalarda söz konusu seviye için bir çekingenlik söz konusu.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir