Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatı Yakında Pik Yapabilir: İşte Uzmanların Analizleri!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyatı Yakında Pik Yapabilir: İşte Uzmanların Analizleri!

Bitcoin Fiyatı Yakında Pik Yapabilir: İşte Uzmanların Analizleri!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Mevcut piyasa verilerine göre direnç seviyesine yakın bir konumda olan Bitcoin fiyatı, bu seviyeyi aşmasıyla beraber yakın gelecekte yeni zirvelerini belirleyebilir.

Geçtiğimiz günlerde açıklanana FED faiz kararının öncesinde kripto para piyasalarında ciddi bir dalgalanmayla karşı karşıya kalmıştı. Kısa bir süre içerisinde destek seviyesini test eden Bitcoin, yatırımcılar açısından piyasanın düşüş eğilimine geçmesine yönelik korkulara yol açmıştı. Destek düzeyinde alıcı talebine rastlayan lider kripto para birimi, yeniden 28 bin dolar bandını aşarak sektöre güven sağladı.

Bitcoin Fiyatı Grafik ve Analizi

Bitcoin Fiyatı Grafik ve Analizi
Bitcoin Fiyatı Grafik ve Analizi

Bitcoin’in pik yapabilmesindeki en önemli faktör, kritik direnç seviyesine son derece yakın bir konumda seyretmesi olarak gösteriliyor. Genel fiyat tablosu incelendiğinde söz konusu fiyat aralığının, yapıya bağlı olarak güçlü bir destek ya da direnç olarak çalıştığı dikkat çekiyor. 28 bin 470 dolar seviyesinin altında seyreden BTC, bu engelin aşınması halinde 29 bin 250 dolar seviyesine kadar yükseliş gösterebilir.

Bitcoin’in fiyat yapısındaki negatif yapıları ele aldığımızda, özellikle de sektör bazlı olarak ortaya çıkan FUD haberler, BTC fiyatının sırasıyla 27 bin 750 ve 26 bin 607 dolar seviyesine kadar gerilemesine neden olabilir. FED faiz kararı günü, iştahlı olan yatırımcılarla 26 bin 607 dolar seviyesindeki bir alış baskısını takip etmek, Bitcoin fiyatı açısından büyük bir önem arz ediyor.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir