Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükselişte: 30 Bin Dolara Dayandı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükselişte: 30 Bin Dolara Dayandı!

Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükselişte: 30 Bin Dolara Dayandı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Blackrock ve WisdomTree tarafından yapılan ETF başvuruları sonrasında Bitcoin fiyatı yükselmeye başladı. Bu durum birçok uzman tarafından boğa seslerinin yükselmeye başladığı olarak yorumlandı.

WisdomTree ve Blackrock’ın başlattığı ETF furyası, kripto piyasalarında bahar esintisi oluşturdu. 24 bin 800 dolardan işlem gören BTC son 6 gün içerisinde yüzde 17,30’luk değer artışıyla 29 bin dolara ulaştı. ETF başvurularıyla beraber parlamaya başlayan lider kripto para birimi, şimdilerde 30 bin dolar seviyesini zorluyor. Temel analiz verilerinin pozitifi gösterdiği Bitcoin’de teknik analizlerin neyi gösterdiğiyse merak konusu oldu.

Bitcoin Fiyatında Kritik Seviyeler Neler?

Bitcoin Fiyatında Kritik Seviyeler Neler?
Bitcoin Fiyatında Kritik Seviyeler Neler?

ETF başvurularının sektöre hareketlilik kazandırmasıyla beraber hızlı bir şekilde yükseliş göstermeye başlayan BTC, tabiri caizse direnç seviyelerini tanımadı. 26 bin dolar seviyesinden sonra hacimli bir şekilde yükselişe geçen varlık, gece saatlerinde 29 bin doları buldu. Ancak bu bölgedeki satış baskısı sebebiyle 28 bin 775 dolara kadar gerileme gösterdi. Güncel verilere göre direnç seviyesinin üstünde işlem gören Bitcoin için kritik seviyeler neler?

Bitcoin fiyatında 30 bin doların beklenmesinden sonra 29 bin 250 doların üzerinde kalıcılık ve bu esnada piyasadaki haber akışı önem teşkil ediyor. Her ne kadar ETF furyası Bitcoin’in yükselişine zemin hazırlamış olsa da regülatörlerden ya da farklı bir yerden gelecek olumsuz haberler fiyatın yeniden düşüş göstermesine neden olabilir. Böyle bir senaryoda BTC için takip edilebilecek seviyeler sırasıyla 28 bin 200, 27 bin 200, 26 bin 800 ve 25 bin 250 dolardır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir