Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatinda Donum Noktasi 1
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Glassnode Rapor Yayımladı: Bitcoin Fiyatında Dönüm Noktası!

Glassnode Rapor Yayımladı: Bitcoin Fiyatında Dönüm Noktası!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Glassnode, Bitcoin fiyatında yaşanan gidişatla alakalı haftalık rapor yayımladı. Zincir üssü veri platformunun değerlendirmesinde, BTC yatırımcılarıyla alakalı bulguların çoğunlukla pozitif yönde olduğu, yatırımcı davranışının artık bir dönüm noktasına ulaştığı ve bunun yeni bir döngü başlatabileceği ifadelerine yer verildi.

Blockchain’de bir satoshi içerisinde saklanabilen Ordinal NFT’lerinin zincir üstü hareketliliğinde büyük çaplı bir artış yaşandığını belirten platform, Bitcoin ağında 140 binin üzerinde Ordinal NFT’sinin yalnızca geride bıraktığımız hafta oluşturulduğunu ifade etti.  

Bitcoin Fiyatı Yükseliş İvmesini Sürdürüyor

Bitcoin Fiyati Yukselis Ivmesini Surduruyor
Bitcoin Fiyatı Yükseliş İvmesini Sürdürüyor

Haberin yazıldığı esnada (21 Şubat 2023) Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin fiyatı 25 bin 29 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC fiyatının son 24 saatte gördüğü en yüksek seviyeyse 25 bin 130 dolar olarak kayıtlara geçmiş durumda.

En Az 6 Aydır Uyuyan Coin’lerde Rekor Bekleniyor!

Glassnode, genç ve yaşlı olarak sınıflandırdığı Bitcoin’lerle alakalı olarak önemli verilerden de bahsetti. En az 6 aydır hiç hareket etmeyen BTC’lerin arzına yönelik 15 milyon BTC ile rekora imza atmaya son derece yakın olduğunu ifade etti. Bununla beraber 1 yıldır uyuyan varlık sayısının bu hafta 12.9 milyon adetle rekora imza attığını belirten platform, yılbaşından bu yana BTC fiyatının artmış olmasına rağmen uykudaki BTC sayısının fazla olduğunu da ekledi.

Tüm bunların dışında zincir üssü veri platformu, uzun vadeli yatırımcılarda olduğu gibi kısa vadeli yatırımcıların da satış düşünmediklerini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir