Bitcoin Ajandası

Bitcoin Fiyatında Sert Düşüş! Haftasonu Bu Seviyeleri Görebilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Fiyatında Sert Düşüş! Haftasonu Bu Seviyeleri Görebilir!

Bitcoin Fiyatında Sert Düşüş! Haftasonu Bu Seviyeleri Görebilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
48 0

Dünkü piyasalarda volatil bir hareket sergileyen Bitcoin fiyatı 38 bin 400 dolara kadar düştü. BTC takibinde olan analistlerse hafta sonu için beklenen seviyeleri açıkladı. İşte Bitcoin’de beklenen seviyeler…

Capital Bitcoin Fiyatında O Seviyenin Önemini Vurguladı!

Capital Bitcoin Fiyatında O Seviyenin Önemini Vurguladı!
Capital Bitcoin Fiyatında O Seviyenin Önemini Vurguladı!

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş dünyanın yeni bir belirsizliğe sürüklenmesine neden olurken, bu durum kripto para piyasalarında farklı etkiler gösterdi. Bu süreçte genel olarak piyasalarda yüzde 4 değer kaybı yaşandı. Bu haberin yazıldığı esnada Bitcoin fiyatı yüzde 5’in üzerinde kayıpla 39 bin 088 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Piyasanın en önemli analistlerinden Reck Capital’in açıklamalarına göre 43 bin 100 dolar seviyesi, Bitcoin fiyatı için son derece kritik bir seviye. Bunun nedeniyse haftalık bazda BTC en son bu seviye altında kapanış yaptığında 38 bin dolar düzeyini reddetmiş olmasıdır. Uzman analist Capital ayrıca açıklamalarında haftanın kapanışının ardından BTC’nin ihtimaller dahilinde benzer bir fiyat yörüngesi çizmeye çalışacağını da ifade etti.

Melker’den Kritik Uyarı! Bu Seviyeyi Takip Edin!

Bağımsız piyasa analisti olarak tanınan Scott Melker de Bitcoin fiyatı ve piyasalarda çizdiği grafik hakkındaki yorumundan bahsetti. Traderların dikkat etmesi gereken teknik göstergelere dikkat çeken Melker, çizdiği grafikle 50 günlük hareketli ortalamanın (50 MA) ne denli önemli olduğuna dikkat çekti. Botların ve insanların her gün 50 MA’yı yakından izlediğini dile getiren uzman analist, bu noktada birtakım tekliflerin bulunduğundan da bahsetti. Analiste göre bilinmeyenler açısından BTC fiyatının altındaki çizgi budur.

Sektördeki başka bir serbest piyasa analisti olan Michael van d Poppe ise açıklamalarında Bitcoin fiyatının hafta sonu toparlanmaya çalışması halinde dikkat edilmesi gereken seviyelere dikkat çekti. Rusya-Ukrayna arasındaki gerilim arttıkça Bitcoin’in toparlandığını ve altının değerlendiğini ifade eden Poppe, bu durumda bir sıçramanın söz konusu olabileceğini dile getirdi. Bu tezin gerçekleşmesi halinde direnç noktası olan 43 bin 100 dolar ve 43 bin 500 dolar seviyesine işaret ederken, genel olarak volatil piyasalarda altcoinlerin de değer kaybettiğini hatırlattı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir