Bitcoin Ajandası

Dikkat Çeken CoinShares Raporu: Bitcoin Fonlarından 20 Milyon Dolar Çıktı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dikkat Çeken CoinShares Raporu: Bitcoin Fonlarından 20 Milyon Dolar Çıktı!

Dikkat Çeken CoinShares Raporu: Bitcoin Fonlarından 20 Milyon Dolar Çıktı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Avrupa’daki en önemli dijital varlık yatırım şirketi CoinShares 8-14 Ağustos haftasına ait bir rapor yayımladı. Yayımlanan bu rapora göre kripto para yatırım fonlarından 17 milyon dolarlık çıkış yapılırken, Bitcoin fonlarında gerçekleştirilen çıkışsa 20.9 milyon dolar olarak dikkat çekti. Bitcoin’deki çıkışların üst üste yaşanmasıyla beraber ağustos ayının başından bu yana 29 milyon dolarlık çıkış yapıldı.

O Bitcoin Fonlarındaki Giriş Dikkat Çekti

O Bitcoin Fonlarındaki Giriş Dikkat Çekti
O Bitcoin Fonlarındaki Giriş Dikkat Çekti

Son zamanlarda SEC tarafından kabul edilen ETF’ler arasında yer alan Short Bitcoin, başka bir deyişle Bitcoin düşüşüne yatırım yapan fonlara da giriş yapıldı. Söz konusu fonlara yapılan giriş 2.6 milyon dolarla dikkat çekti. Yine ay başından bu yana bu fonlardan yapılan çıkışlar 4.9 milyon dolar olarak kayıtlara geçse de 2022 yılının başından beri gerçekleştirilen 91 milyon dolarlık giriş de ayrıca dikkatleri üzerine topladı.

Diğer yandan Bitcoin’de ciddi bir çıkış görülse de altcoin’lere olan girişler de gündemde yer aldı. Elde edilen verilere göre Tron fonlarında 100 bin dolarlık, Cardano’ya 200 bin dolarlık, Ethereum’a 100 bin dolarlık ve Ripple’a 200 bin dolarlık yatırım yapıldı. Ethereum’da Merge yükseltmesinin etkisi önemli ölçüde kendisini gösterirken, bu ay gerçekleştirilen çıkışlarsa 16.4 milyon doları buldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir