Bitcoin Geriledi! Kritik Seviyeler Nereler?

Bitcoin Geriledi! Kritik Seviyeler Nereler?

Haberler
Mart 23, 2021 tarafından Esra Yılmaz
35
Bitcoin, ABD doları karşısında yaşadığı keskin düşüşü devam ettirerek 55 bin 500 dolarlık destek bölgesinin de altına indi.
Bitcoin Geriledi! Kritik Seviyeler Nereler

ABD doları karşısında düzeltme yaşayan Bitcoin, son günlerdeki düşüş eğilimini devam ettirerek son olarak 55 bin 500 dolar seviyesinde yer alan destek bölgesinin de altına indi. NewsBTC bünyesinde teknik analist olarak görev yapan Aayush Jindal’in incelemelerine göre, Bitcoin 58 bin dolar noktasında yer alan direnç seviyesini temizleme konusunda başarısız oldu. 58 bin dolardaki direnç noktasını aşamayan BTC, ardından da 57 bin doların altına kadar gerileyerek yeni bir düşüşe başladı.

Bitcoin Geriledi! Kritik Seviyeler Nereler
Bitcoin Geriledi! Kritik Seviyeler Nereler

56 bin 500 Doların Altında!

Bitcoin şu anda 56 bin 450 doların oldukça altında işlem görürken, aynı şekilde 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da dibinde bulunuyor. BTC/USD paritesinin saatlik grafiğine bakıldığında ise, 56 bin 800 dolara yakın bir noktadaki destek bölgesinde bir kırılma meydana geldi. Bu bağlamda uzmanlar, 55 bin 500 dolar ile 56 bin 450 doların üzerine çıkamadığı taktirde düşüş yaşanmaya devam edeceğini belirtiyor.

Destek Seviyesinin Üzerinde Kalamadı

Bitcoin’de 58 bin dolarlık direnç bölgesinin üzerinde bir kırılma meydana gelmezken, son olarak 55 bin 500 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalmayı başaramadı. Buna bağlı olarak 53 bin 786 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayan BTC, düşüş hareketi ile yüzde 23,6 Fib geri çekilme seviyesini de temizlemiş oldu.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle