Bitcoin Ajandası

Bitcoin Grafik Analizi: BTC Yükselişe mi Geçti?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Grafik Analizi: BTC Yükselişe mi Geçti?

Bitcoin Grafik Analizi: BTC Yükselişe mi Geçti?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Bitcoin 22 bin 700 dolarlık destek seviyesinden güç alarak yeniden harekete geçti. Uzmanların Bitcoin grafik analiziyse merak konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde BTC tarafında yukarı yönlü hamleler başlamıştı. Özel olarak Asya/Çin bölgesinden gelen güzel haberlerin ardından BTC, kritik direnç seviyesi olarak ifade edilen 25 bin 250 doları pek çok kez test etti. Önceki dönemlerde destek olarak çalışan söz konusu seviye, bugünün verilerine göre yön belirleyici bir durum olarak nitelendiriliyor. 25 bin dolar seviyesinde yoğun bir satıcı grubuyla karşı karşıya olan Bitcoin, an itibariyle (27 Şubat 2023, 11:33) 23 bin 404 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin Grafik Analizi

Bitcoin Grafik Analizi
Bitcoin Grafik Analizi

Bitcoin grafik analizi için 1 saatlik veriler göz önünde bulundurulduğunda, 25 bin 220 dolar seviyesini defalarda test edip sert bir satış baskısına maruz kaldığı gözlemleniyor. BTC’nin yükseliş senaryolarının söz konusu olabilmesi için ilk olarak 23 bin 980 dolar seviyesinin üzerinde bir kalıcılık izlenmesi gerekiyor. Bitcoin’in bu seviye üzerinde tutunması halinde 24 bin 300 dolarlık karar gözlemlenebilir.

Diğer yandan olası bir değer kaybı senaryosunda BTC 22 bin 700 dolardan yeteri kadar alıcı bulamazsa 22 bin 600 dolara kadar çekilebilir.  

Bitcoin Piyasa Değer Analizi?

Bitcoin fiyatının yakın değerdeki direnç seviyesine çekilmesiyle beraber BTC piyasa değeriyle alakalı düzeltmeler izlendi. 440 milyar dolarlık piyasa değerinden destek alan varlık, yeniden 448 milyon doların üzerine çıkmış durumda. Kripto para piyasalarının yeniden yukarı yönlü seyir izleyebilmesi için Bitcoin piyasa değerinin 452 milyon doların üstünde kalıcılık olması gerek. Olası düşüş halindeyse yeniden 440 milyon dolarlık değerle destek görebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir