Bitcoin Ajandası

Bitcoin Hakimiyeti, Mayıs Ayı Sonrasında En Yüksek Seviyeyi Gördü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Hakimiyeti, Mayıs Ayı Sonrasında En Yüksek Seviyeyi Gördü!

Bitcoin Hakimiyeti, Mayıs Ayı Sonrasında En Yüksek Seviyeyi Gördü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Bitcoin hakimiyetine bakıldığında oluşan Pazar payında Mayıs ayından bu zamana kadar farklı hareketlilikler sonrasında ilk defa yükselişe geçti ve en yüksek seviyede %49.15’e kadar geldi.

Kripto paralar arasında öncü olan Bitcoin en iyi altcoinlerden daha çok performans göstermeye ve kendini toparlamaya başladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin hakimiyeti altında en iyi altcoin’lerden çok daha iyi performans gösteren bir toparlanmaya öncülük ediyor. 3 Ocak içerisinde de %73.68’lik zirvesinden hala yaklaşık olarak %33 aşağıda görülmüştü. Bugün ise erken saatler içerisinde Bitcoin, Amazon’un yaptığı hareketle kripto para birimlerini kabul etme düşüncesi ile yalanlama haberi üzerine 40.000 dolar kadar seviyeleri de geçerek artışı göstermiş oldu.

Bitcoin Hakimiyeti İlk Kez %47 Civarında

Bitcoin Hakimiyeti İlk Kez %47 Civarında
Bitcoin Hakimiyeti İlk Kez %47 Civarında

Bitcoin hakimiyetinde dikkat çeken rallilerde durma noktasına gelerek ve Pazar odağı olarak alternatif kripto para birimlerinde kaydırma işleminin yapılmasının ardından Nisan ayının son vakitlerinde 2018 yılından bu zamana kadar ilk defa %50’nin de altına düşerek yatırımcıları şaşırttı. Erken saatlerde ise Coingecko verilerinden elde edilen bilgilere göre de şu an için Bitcoin hakimiyeti tam olarak %47 civarında seyrediyor.

ETH/BTC Çifti Baskı Altında

16 Nisan tarihinden 16 Mayıs’a kadar geçen bir ay içinde hemen hemen Ethereum, önceki boğa piyasası üzerinde oluşan sırada daha baskın olan “flippening” anlatımdan da canlandırılacak olunursa kazanç sağladığı görülmüştü. Yaklaşan “Londra” hard forku, ikinci olarak civarda en büyük kripto para birimi olan Ethereum içinde de büyük bir katalizör olarak görülme sağlanırken ETH/BTC çifti baskı altında kalmaya devam ediyor. ETH hakimiyeti ise şu an için tam olarak Coingecko verilerine göre %17 civarında.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir