Bitcoin Ajandası

Bitcoin Hangi Seviyeye Düşerse Çökme Olabilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Hangi Seviyeye Düşerse Çökme Olabilir!

Bitcoin Hangi Seviyeye Düşerse Çökme Olabilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Şu zamanlarda Bitcoin hangi seviyede denilirse 35 ve 40 bin doların altında dalgalanmaya devam ettiği söylenebilir. Bu hafta ise Rusya Merkez Bankası’nın kripto paralar için tam kapsamlı olarak bir yasak talep edilmesi üzerine beklenenlerin aksine fiyatlar daha da yükselişle karşılaştı.

ABD tarafından Beyaz Saray, kripto paralar üzerinden gerçekleşecek olan düzenlemelerde merkezde rol alacak. Bununla beraber kripto paraların düzenlenmesi için merkezde rol alacağını ve kripto para piyasasında yatay eğilimini sürdürürken, makro yatırım stratejisti Lyn Alden, Bitcoin (BTC) fiyatının 20.000 doların altına düşerse o an şaşıracağını belirtti.

Bitcoin Hangi Seviyeye Düşerse Çöker?

Bitcoin Hangi Seviyeye Düşerse Çöker?
Bitcoin Hangi Seviyeye Düşerse Çöker?

Yeni bir röportaj Lyn Alden, piyasa olgunlaşma gerçekleştiği için Bitcoin’in oldukça fazla fiyat dalgalanmalarına sahip olma olasılığından daha da düşük olduğunu söylüyor:

“20.000 dolardan daha da alt kısımda baskı görmek üzere beni biraz şaşırttı. Yine de bunu bir seçenek olarak görüyorum. Bunu tarif etmemin bir yolu, Bitcoin’in geçmişte %85’lik düşüşler tecrübe ettiği, ancak patlamamalarda yaşadığıdır. İndikatörlerin çoğu, bu döngüde aynı coşku düzeyine ulaşmadıklarını gösterdi, bu yüzden temelde daha az aşırı bir tepe noktasından ölçüyorsunuz. Temelde piyasanın daha olgun olduğunu düşünüyorum, bu yüzden 20.000 doları görürsem biraz şaşırırdım.”

Alden, iyimser duruşuna rağmen, belirli koşullar altında Bitcoin (BTC) çöküşünün hala gerçekleşebilir olduğunu söylüyor:

“Çöküş, Fed’in sıkılaştırması ya da en azından sıkılaştırmadan bahsetmesi olurdu…Bence bir likidite sorununuz varsa, kredi piyasalarınız donuyorsa, bunun gibi bir tür büyük olay yaşıyorsanız, çok likit olmayan bir Bitcoin yükselişi görebilirim. Sanırım bunu engellemezsek, 20.000 doların altında bir sürdürülebilir seviye görmek beni biraz şaşırtabilir.”

Alden’in yorumuna göre ise Bitcoin’in bu haftaki piyasa durumunda 34.000 doların veya ATH seviyesinin yarısının altına düşmesinden sonra geldi. Gün içerisinde ise kıyaslama için Bitcoin 36,454 dolardan işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir