Bitcoin için 26 Mart Çok Önemli

Bitcoin için 26 Mart Çok Önemli

Haberler
Mart 19, 2021 tarafından Esra Yılmaz
45
Satış baskıları ile Bitcoin listelerde 55.000 dolara düşmesinin ardından, 59.500 dolar civarlarında işlem görüyor.
Bitcoin için 26 Mart Çok Önemli

Piyasa volatilitesini koruması açısından kilit fiyat aralığının aşılması ayın sonuna doğru olabilir. 26 Mart tarihinin önemli olmasının nedeni opsiyonlar ve türev piyasası ile alakalıdır. Açık pozisyonlar ve aktif sözleşmelerin sayısını belirlemekte. Belirli vade tarihlerinde likidite miktarının da tir temsili olmaktadır. Bu tarih opsiyonlar için olan sonraki üç ayın sona erme tarihi. Bundan dolayı Bitcoin’in fiyatında önemli değişiklikler olduğunu görmek mümkün. BTC için bu döneminde 26 Mart 2021 tarihinde Bitcoin opsiyonlarındaki açık pozisyon oranı tüm bitiş dönemlerinden fazla. Bir sonraki dönem büyük vade dolmasına 10 günden kısa bir süre varken, piyasa tekrar basit bir şekilde yükseliş yaşamayabilir. Fiyat hareketleri tek yönde ve kısa vadede yerel dip seviyesini ya da yeni bir zirveyi görebilir.

Bitcoin için 26 Mart Çok Önemli
Bitcoin için 26 Mart Çok Önemli

Bitcoin Yönünün Göstergesi Opsiyon İşlemleri Mi?

Şu anda yakın tarihli olan Ecoinometrics raporuna bakılırsa, geçen ayki grafiklerde satın alma sayısının artığı gözlemlenir. Geçen yıla oranla BTC için en yüksek alış satış oranını gördüğü söylenebilir. Bu durumda Bitcoin için, azalan yükseliş hissi oluşabilir. Bu işaretler bize Bitcoin fiyatının 40.000 dolar ve 60.000 dolar fiyat aralığında olduğunu gösterdi. Bu da beklenen düzeltmelerin yeterli aralıkta olduğunu kanıtladı. CME’deki sözleşmeler şu anda yaklaşık olarak 1.500 dolar civarı olduğu için Bitcoin CME Opsiyonlarının piyasanın tamamını temsil etmediğini bilmekte fayda var. Bu rakam 7.500 Bitcoine eşit.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle