Bitcoin için Kehanetler

Bitcoin için Kehanetler

Haberler
Mart 21, 2021 tarafından Esra Yılmaz
113
Son zamanlarda herkesin ve dünya piyasalarının büyük dikkatle takip ettiği BTC için uzman yorum ve öngörüleri yoğunlaşmış durumda.
Bitcoin İçin Kehanetler

Bitcoin, son zamanlarda büyük oranda değer kazanarak ABD dolarına karşı 60.000 dolarlık direnç kazanmıştı. Bu seviye Bitcoin için oldukça hayati bir önem taşıyor çünkü eğer Bitcoin 57.000 dolarlık desteğin altında bir kapanış yaşarsa Bitcoin için sert bir düşüş olabileceği yönünde yorumlar yapılıyor.

Bitcoin İçin Kehanetler
Bitcoin İçin Kehanetler

Uzmanların Bitcoin (BTC) Kehanetleri Neler?

Uzmanlar, sunmuş oldukları raporda Bitcoin (BTC) için kritik dönemlerin başladığını belirtti. Bitcoin, ulaşmış olduğu 60.000 dolar seviyesini temizleyemedi ve 59.000 doların altına inerek yeni bir düşüş yaşamaya başladı. Analistlere göre Bitcoin fiyatı hala 55.000 doların ve 4 saatlik 100 basit hareketli ortalamanın üzerinde seyrediyor. 4 saatlik grafik baz alındığında Bitcion/ABD Doları paritesi 57.200 dolara yakın destekle yükselmekte. Başarılı analist Aayush Jindal’ın tahminlerine göre Bitcoin 57.000 dolarlık destek bölgesinin altında kalırsa, net bir kırılma oluşması durumunda parite güçlü bir düşüş yaşayabilir. Geçen haftalarda Bitcoin fiyatı, ABD Dolarına karşı kazandığı 60.000 dolarlık direnci temizleme girişiminde bulunmuş olsa da Bitcoin/ABD Doları paritesi 60.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başaramadı. 60.000 Dolarlık seviyenin üzerine çıkamayan BTC haftaya yeni bir düşüşle başladı. Analistlere gçre, 57.000 dolarlık destek bölgesinin altında yaşanabilecek bir kırılma Bitcoin için sert düşüşlere neden olabilir. Kanal desteğinin altında böyle bir kırılma yaşanması durumunda ise analistler BTC’nin 55.000 Dolarlık destek seviyesine düşebileceği yönünde yorumlar yapmakta. Uzmanlara göre Bitcoin’de artış olabilmesi için 57.000 Dolarlık destek seviyesinin üzerinde sabit kalması gerekmekte.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle