Bitcoin için Sırada Ne Var?

Bitcoin için Sırada Ne Var?

Haberler
Mart 27, 2021 tarafından Esra Yılmaz
84
Hafta içerisinde keskin bir düşüş yaşamasına rağmen kritik olarak adlandırılan destek noktasının üstünde yer almayı başaran Bitcoin, büyük düşüşün ardından yavaş yavaş toparlanıyor.
Bitcoin için Sırada Ne Var?

60 bin dolar testini yapmasının ardından başarısız olan ve 10 bin dolar civarında değer kaybı yaşayarak 50 bin seviyelerine kadar düşen Bitcoin, yaşadığı düşüşün sonrasında toparlanma sinyalleri verdi. Piyasalarda diğer altcoinleri de derinden etkileyen bu düşüşün ardından BTC, son 24 saat içerisinde 53 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin’in son 24 saatte yüzde 4 kazanç ile tabloyu yeşile çevirdiği görülürken, haftalık grafikteki toplam kayıp ise yüzde 8,3 oldu.

Bitcoin için Sırada Ne Var?
Bitcoin için Sırada Ne Var?

Bitcoin Opsiyonları Sona Eriyor

Gün içerisinde büyük bir D-Day beklentisi de bulunurken, piyasada yer alan tahmini 6 milyar dolar değerindeki Bitcoin opsiyonunun sona ermesi için beklenti oluştu. Analistler, opsiyonların sona ermesi ile beraber Bitcoin’in fiyatının büyük bir yükseliş yakalayacağını belirtirken, buna sebep olarak da son yaşanan gelişme örnek gösterildi.

Ayılar ve Boğaların Savaşı

Son günlerde yaşanan fiyat hareketleri ile beraber, piyasalarda ayılar ve boğalar arasındaki bir savaşın hala sürdüğü raporlarda da ortaya çıkıyor. Opsiyonların sona ermesi ile beraber beklentiler açıklanırken bir yandan da bu durumun piyasada birçok spekülasyona yol açtığı iddia ediliyor. Bitcoin’in şu anki seviyesini sürdürülebilir olarak geri kazanması halinde, boğaların büyük bir zafer elde edebileceği konuşuluyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle