Bitcoin ile İlgili İzlenebilecek Kritik Seviyeler Hangileri?

Bitcoin ile İlgili İzlenebilecek Kritik Seviyeler Hangileri?

Haberler
Nisan 2, 2021 tarafından Esra Yılmaz
58
ABD doları karşısında 58 bin dolarlık direnç seviyesini kırarak kazançları toplamaya başlayan Bitcoin, uzmanlara göre 60 bin bandını da zorlayacak hareketler gerçekleştirebilir.
Bitcoin ile İlgili İzlenebilecek Kritik Seviyeler Hangileri

Kripto para birimlerinin son günlerde yaşadığı önemli yükselişin ardından yatırımcılar piyasaya genel gözle bakmaya devam ederken, Bitcoin’in fiyat bazındaki gidişatı da fazlasıyla merak ediliyor. ABD doları karşısında son olarak 58 bin dolar bandını geçerek karları toplamaya başlayan Bitcoin, uzmanlara göre 59 bin ve 60 bin dolarlık direnç seviyelerini de kırabilme denemesi yapabilir. NewsBTC analisti Aayush Jindal, Bitcoin ile ilgili olarak yaptığı teknik analizde destek ve direnç seviyelerine dikkat çekerek yatırımcıları bilgilendirdi.

Bitcoin ile İlgili İzlenebilecek Kritik Seviyeler Hangileri?
Bitcoin ile İlgili İzlenebilecek Kritik Seviyeler Hangileri?

58 bin Dolarlık Desteğin Üzerinde

Jindal, şu anda Bitcoin’in hareketlerine bakarak 100 saatlik basit hareketli ortalamanın ve 58 bin dolarlık destek noktasının üzerinde hareket ettiğini söyledi. Bitcoin’in yükseliş işareti gösteren pek çok hareketinin olduğunu dile getiren analist, yine de 60 bin dolarlık direnç bölgesinin sınırında yer aldığını vurguladı. Jindal, USD paritesinde 59 bin 900 ile 60 bin dolar seviyelerine gelindiğinde önemli bir artışın yaşanabileceğini de söylüyor.

Kritik Seviyeler Hangileri?

Bitcoin analistlere göre 59 bin 900 dolar ile 60 bin dolar seviyesini kıramadığı taktirde olumsuz yönde bir düzeltmeye maruz kalabilir. İlk büyük destek noktası 58 bin 500 dolar olan Bitcoin, ardından 58 bin 350, sonrasında da 56 bin 500 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle