Bitcoin Ajandası

O Finans Kuruluşu Bitcoin Kredi Programında Genişlemeye Gidecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Finans Kuruluşu Bitcoin Kredi Programında Genişlemeye Gidecek!

O Finans Kuruluşu Bitcoin Kredi Programında Genişlemeye Gidecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Bitcoin Kredi Programı Geniş Kapsamlı Olacak

Dünyaca ünlü finans kuruluşu olan Silvergate Bank CEO’su Alan Lane, şirketin sağlamış olduğu Bitcoin Kredi Programı hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında Lane, şirket tarafından Bitcoin (BTC) olarak sağlanan kredi programlarının kapsamının genişletileceğini ve bu konuda son derece istekli olunduğu dile getirildi.

Bitcoin Kredi Programı Geniş Kapsamlı Olacak
Bitcoin Kredi Programı Geniş Kapsamlı Olacak

Şirketin Üst Düzey Yöneticisi Alan Lane, söz konusu bu açıklamalarını şirketin kazanç çağrısı esnasında yaptı. Lane, Silvergate Capital’in Bitcoin olarak sağlamış olduğu fonu daha geniş kapsamlı hale getirmek konusunda daha çok fırsat elde etmeye istekli olduğunu söyledi.

Mart ayında Michael Saylor yönetimindeki MicroStrategy için 205 milyon dolar değerinde Bitcoin kredi fonu sağlandı. Silvergate Capital CEO’sunun açıklamalarına göre finans kuruluşu, bundan çok daha fazlasını yapmak için sabırsızlanıyor. Üstelik Lane, şirket açısından bir Bitcoin bankası olmak için oldukça iyi bir zamanlama olduğunu da açıklamalarına ekledi.

Michael Saylor’ın şirketi için sunulan bu Bitcoin kredi programı, Silvergate Exchange Network Leverage Program aracılığıyla sağlandı. Silvergate tarafından hazırlanan bu programın amacı, herhangi bir kuruluşun bilançosunda yer alan Bitcoin karşısında fon sağlayabilmektir.

Şirket Yeni Bir Stablecoin Projesi Peşinde

Bunların yanı sıra Kaliforniya merkezli bu finans kuruluşu, kesin bir tarihten bahsetmemekle beraber bir stabil coin tasarlamak ve piyasaya sürmek konusunda planlarının olduğunu duyurdu.

Silvergate, 2022’nin başında Meta’ya ait stabil coin projesi olan Diem üzerinden başta teknolojik varlıklar olmak üzere çeşitli varlıkları satın almıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir