Bitcoin Ajandası

Bitcoin Kullanımı için Binance’den Destek! El Salvador’da Görüşme Gerçekleştirilecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Kullanımı için Binance’den Destek! El Salvador’da Görüşme Gerçekleştirilecek!

Bitcoin Kullanımı için Binance’den Destek! El Salvador’da Görüşme Gerçekleştirilecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Ülkede Bitcoin kullanımını ve tahvillerin ihracını gerçekleştirebilmek adına dünyanın en büyük borsası olan Binance’den destek istendiği duyuruldu.

Bitcoin Kullanımı için Binance CEO’su ile Görüşme Gerçekleştirilecek!

Bitcoin Kullanımı için Binance CEO’su ile Görüşme Gerçekleştirilecek!
Bitcoin Kullanımı için Binance CEO’su ile Görüşme Gerçekleştirilecek!

El Salvador’un ABD  Büyükelçisi Milena Mayorga tarafından basın mensuplarına yapılan açıklamalarda Bitcoin kullanımı ve tahviliyle alakalı olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun ülkeyi ziyaret edeceği ve bugün akşam saatlerinde Devlet Başkanı Nayib Bukele ile bir araya geleceği ifade edildi.

Milena Mayorga Basın mensuplarına verdiği demeçte Binance CEO’su Zhao’nun bu ziyaretindeki amacın, Başkan Bukele tarafından 2021 Eylül döneminde Bitcoin kullanımını yasal hale getirme durumunu kabul etmesiyle beraber Bitcoin tahvili ihracı konusunda bir güven oyu olduğunu belirtti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise daha önce konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamalarında El Salvador’da Bitcoin (BTC) kullanımının istenmesi ve benimsenmesini konusunu övgülerle karşılamıştı. Üstelik Zhao bu açıklamasında El Salvador Devlet Başkanı’nın bu hamlesini kahramanca bir hamle olarak değerlendirmişti.

El Salvador’da Çıkarılması Beklenen Bitcoin Tahvili Ertelendi!

El Salvadar’da merakla çıkarılması beklenen, ancak geçtiğimiz günlerde erteleneceğine dair tahminlerden bahsedilen Bitcoin tahvilinde tahminler yerini buldu. BTC tahvil teklifine yönelik yapılan açıklamada teklifin ertelenme nedeni olarak başta Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş sebebiyle piyasada oluşan belirsizlik olmak üzere genel olarak piyasa koşullarındaki olumsuzluklar olduğuna işaret edildi. Söz konusu açıklama El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya tarafından yapıldı. Üstelik Bakan Zelayo gazetecilere vermiş olduğu bu röportajında Bitcoin tahvili çıkışında en doğru zamanın bu yılın ilk 6 aylık dönemi olduğuna da dikkat çekti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir