Bitcoin Ajandası

Bitcoin Latin Amerikalı Politikacıların Gündeminde İlk Sırada!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Latin Amerikalı Politikacıların Gündeminde İlk Sırada!

Bitcoin Latin Amerikalı Politikacıların Gündeminde İlk Sırada!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
36 0

Latin Amerikalı politikacılar, Bitcoin’i kendilerinin benimsemesinden sonra diğer kişiler için de çağrıda bulunmaya başladılar.

Paraguay’da, parlamento üyesi Carlitos Rejala, kendi ülkesine yönelik Bitcoin‘i benimseme konusunda şunları söyledi:

“Ülkemizin yeni nesille beraber gitmesi gerekiyor. Bu hafta dünyanın Paraguay’ı konuşmasını sağlayacak önemli bir projeye başlıyoruz.”

Paraguay, yeni uygulamaya aldığı düzenleme amacıyla belirlediği hamlelerde ucuz hidroelektrik enerji sayesinde, kripto şirketlerini ülke içerisine çekmeyi umuyor. Bu sebeple parlamentoya bir yasa tasarısı sunmayı gündemde tutmaya devam ediyor. Panama da tıpkı Paraguay gibi, kripto sektöründe öne çıkanlar listesine girmeyi hedefliyor. Parlamentoda üye olan Gabriel Silva, konuyla ilgili bir beyanat verdi:

“Panama geride kalamaz. Gerçek bir teknoloji ve girişimcilik merkezi olmak istiyorsak kripto paraları desteklemeliyiz. Meclise sunmak için bir teklif hazırlayacağız.”

Bitcoin Latin Amerikalı Politikacıların Gündeminde İlk Sırada!
Bitcoin Latin Amerikalı Politikacıların Gündeminde İlk Sırada!

Latin Amerika Harici Arjantin

Arjantin’in bu konuda görülen durumu ise diğer Latin Amerika ülkelerinden daha farklı bir konumda tutuluyor. Ülkede hiper enflasyon görüldüğünden ve ülkenin merkez bankası oldukça fazla para basmış durumda olduğundan dolayı durum kontrol altına bir türlü alınamıyor. Bu nedenle insanlar Bitcoin’i güvenli bir liman olarak görmeye başlıyor. Bununla beraber Arjantin de aynı Brezilya gibi kripto paralara yönelik daha uyumlu davranışlar sergiliyor.

Bitcoin Kesinlikle Her Şeyi Değiştirir!

Kolombiya Devlet Başkanı’nın danışmanı Jehudi Castro Sierra da Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bitcoin kesinlikle her şeyi değiştirir. Bu konuda en çok ilgimi çeken şey, onun temsil ettiği değerlerdir. Onu yaratan koşullar çok nadir, çok özel ve çok değerli ve hayatımda üzerinde çalışmaktan daha önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir