Bitcoin Ajandası

Bitcoin Madencileri Birikim Çılgınlığında mı? Planlanan Hamle Ne Olacak?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Madencileri Birikim Çılgınlığında mı? Planlanan Hamle Ne Olacak?

Bitcoin Madencileri Birikim Çılgınlığında mı? Planlanan Hamle Ne Olacak?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
39 0

Bitcoin Madencilerinin Hedefi Ne?

Kripto-dijital varlık analizi ve araştırma şirketi, Bitcoin madencilerinin bu biriktirme çılgınlığının mantığını açıkladı. Elde edilen bilgilere göre halka açık madenciler hisse senetlerinin BTC ile aynı değerde sahip olmasını istediğinden çıkardıkları kriptoları satmayıp biriktiriyor. Bitcoin madencilik firmaları yatırım aracı olarak hizmet vermeyi ve varlığı doğrudan yatırımcısına sunmayı planladıklarından Bitcoin maruziyeti sağlama konusunda destek oluyor. Şirket raporunda, bu sebeple madencilerin Bitcoin değeriyle daha çok ilişki kurabilmek adına hazine birikimi planladıkları ifade ediliyor.

Bitcoin Madencilerinin Hedefi Ne?
Bitcoin Madencilerinin Hedefi Ne?

Halka açık madencilik şirketleri arasında en ilk 10 giren ve hatta birinci sıraya yerleşen isim Marathon oldu. Önemli bir Bitcoin rezervi oluşturan Marathon, mevcut durumda 8 bin 956 Bitcoin’e sahip. Bunun yüzde 50’si kendi kendine madencilikle çıkarılırken, geçtiğimiz yılın başında satın alınarak 4 bin 813 adet Bitcoin ilavesi yapıldı.

Madenciler Daha Geniş Operasyonlarla Hizmet Vermeyi Planlıyor!

Arcane Research raporunda ayrıca bu şirketlerin hash oranlarını yükseltebilmek adına fon dağıtımı yaptığını da belirtti. Marathon ve Core Scientific başta olmak üzere pek çok madencilik şirketi genişleyebilmek adına kamu piyasaları ve borç finansmanlarından fon edindi.  Marathon hash oranını 2022 sonuna kadar yüzde 500 artırarak sektörün en hızlı büyüyen şirketi olmayı hedefliyor.

Core Scientific de iddialı bir büyüme planıyla yüzde 150 oranında artırım hedefliyor. Bu gibi şirketler genellikle Kanada ve ABD’de hizmet verdiğinden genişleme hedeflerinin farkında olmadan Kuzey Amerika’daki hash oranına karşı en önemli katkısının artırma etkisi olabileceği düşünülüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir