Bitcoin Madenciliği Ulusal Bir Güvenlik Meselesi

Bitcoin Madenciliği Ulusal Bir Güvenlik Meselesi

Haberler
Mart 29, 2021 tarafından Esra Yılmaz
28
Bitcoin’in varlığını kabul ederek Miami Belediyesi’ne maaş ve vergi ödemeyi bu yöntem ile getirme fikrini ortaya koyan başkan Francis Suarez, ABD’nin Bitcoin madenciliği konusunda daha fazla adım atması gerektiğini söyledi.
Bitcoin Madenciliği Ulusal Bir Güvenlik Meselesi

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, birçok kişinin aksine Bitcoin’i ve Bitcoin madenciliğini kabullenen ve benimseyen bir görünüm sergileyerek farklı yapısını ortaya koymaya devam ediyor. Suarez, son olarak Bitcoin ile maaş ve vergi ödeme seçeneklerini Miami Belediyesi’ne getirerek adından söz ettirmeyi başarmış, Bitcoin’i benimsediğini bir kez daha ortaya koymuştu. Suarez BTC ile ilgili yaptığı yorumlara bir yenisini daha ekleyerek ABD’nin daha fazla Bitcoin madenciliği yapması gerekliliğini dile getirdi.

Bitcoin Madenciliği Ulusal Bir Güvenlik Meselesi1
Bitcoin Madenciliği Ulusal Bir Güvenlik Meselesi1

Yüzde 90’ı ABD Dışında

Suarez, şu anda dünya çapında yapılan Bitcoin madenciliğinin yüzde 90’lık bir bölümünün ABD’nin dışında yapıldığını belirtirken bu durumun ABD adına bir ulusal güvenlik sebebi olarak sayılması gerekliliğinden bahsetti. Başkan Suarez katıldığı podcast programında dile getirdiği ifadelerde, Miami’nin sahip olduğu kaynaklar sebebiyle bir Bitcoin madenciliği merkezi olabileceğini de söyledi.

Merkez Yapmak İstiyor

Bitcoin’e sağladığı destek ile adını geniş kitlelere duyurmayı başaran Suarez, Miami’yi küresel çapta bir kripto para merkezi yapma hayali kuruyor. Şubat ayında maaş ve vergilerin talep edilmesi halinde Bitcoin olarak ödenebilmesinin önünü açan Suarez, kripto birimlerine olumlu bir açıdan bakarak onları hayatın içine sokmaya çalışıyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle