Bitcoin Ajandası

Bitcoin Madencilik Konseyi Olumsuz Medya Anlatıları Devrede!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Madencilik Konseyi Olumsuz Medya Anlatıları Devrede!

Bitcoin Madencilik Konseyi Olumsuz Medya Anlatıları Devrede!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bitcoin Madencilik Konseyi herhangi bir kural ya da kısıtlamayla müdahale etmeden madencilerin sözcülüğünü yapmayı amaç olarak edindi.

Geçtiğimiz ay MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yenilenebilir enerji kaynaklarını ve şeffaflığı daha ileriye yönlendirmek için Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle bir toplantı gerçekleştirdiğini açıkladı. Şimdi “Bitcoin Madencilik Konseyi” (BMC)Twitter Spaces aracılığıyla halka açık olan ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Bitcoin Madencilik Konseyi Olumsuz Medya Anlatıları Devrede!
Bitcoin Madencilik Konseyi Olumsuz Medya Anlatıları Devrede!

Bitcoin Madencilik Konseyi Odak Noktası

Grup, kendisi için düzenleyici endişeleri sorunlarını gidermek için kendi kendini düzenlemeye alan bir kuruluş olarak konumlandırma yapmak yerine daha bilgilendirici bir bakış açısı benimseyerek, BMC’nin internet sitesinde açıklama yaptı: “BMC, kimseye ne yapacağını söylemek için tasarlanmamıştır.”

Konuşmanın genel kısmı “medyanın önüne geçmek” üzerine odaklanmayla geçti. 90 dakika süren toplantıda grup üyeleri, Çin’deki hash oranıyla görülen düşüşle beraber New York’ta bir madencilik moratoryumunu empoze etmek için başarısız girişim gibi konulara ilişkin görüşler sundular.

Konseyin Misyonu

Hut 8 Mining’in CEO’su Jamie Leverton’ın belirttiği açıklamalara göre konseyin misyonu:

“Ağa ve temel ilkelerine bağlı Bitcoin madencilerinin gönüllü ve açık bir forumu. Şeffaflığı teşvik ediyoruz. En iyi uygulamaları paylaşıyor ve halkı Bitcoin ve madenciliğin faydaları konusunda eğitiyoruz… Mümkün olan en açık, şeffaf, kapsayıcı ve merkezi olmayan bir yol.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir