Bitcoin Ajandası

Bitfury Kanada'da Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitfury Kanada’da Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor!

Bitfury Kanada’da Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1674 0

Amsterdam merkezli bitcoin madencilik firması Bitfury, Kanada, Ontario’da 28MW’lık yeni bir dijital varlık madencilik tesisi açacağını duyurdu. Tesis 16MW işletme kapasitesi ile hizmete girecek ve Mayıs ayı sonuna kadar ek 12MW eklenecektir. Detaylarına bitcoinajandasi.com olarak devam edelim.

Dijital varlık madencilik tesisine odaklanan teknoloji şirketinin şu anda İskandinavya, Doğu Avrupa, Orta Asya ve Kuzey Amerika’da maden sahaları bulunuyor. Yakın tarihli bir basın açıklamasına göre Sarnia, Ontario’da bir site kurarak Kuzey Amerika operasyonlarını ikiye katlayacak.

Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor!

Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor!
Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor!

Yeni tesis, uygun blok zinciri yazılım ve donanım çözümleriyle donatılacak. Ayrıca özel ASIC yongaları ve diğer yüksek performanslı madencilik ekipmanlarını da kullanacak.

Bitfury CEO’su Brian Brooks, dijital varlıklara yönelik mevcut talebin “olağanüstü derecede yüksek” olduğunu belirtti. Bu nedenle, şirketinin dünya çapında çok sayıda müşterisine ve yatırımcısına tercih edilen bir ortak olarak hizmet etmek için “sınıfının en iyisi altyapı ve kanıtlanmış operasyonel uzmanlığı” uygulayacağını iddia etti.

Bitfury’nin Veri Merkezi Geliştirme ve Operasyon Başkanı Oleg Blinkov, firmanın “optimum enerji, ultra yüksek performanslı ekipman ve eşsiz veri merkezi yönetimi deneyiminin avantajlarından yararlanan” madencilik çözümleri sunmayı hedeflediğini söyledi.

Ayrıca, Kuzey Amerika’yı Bitfury’nin çabaları için stratejik bir bölge olarak tanımladı. Buradaki ve dünyadaki varlığımızı derinleştirmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

2011 yılında kurulan maden şirketi, alanında ilk oyuncular arasında yer almaktadır. Geçen yıl, Kasım 2022’ye kadar halka açılma niyetlerini açıkladı. 1 milyar doların üzerinde bir değerleme ile Bitfury, Mike Novogratz’ın Galaxy Digital gibi önde gelen destekçilerine sahip.

Bitfury’nin Yeni Patronu

Geçen yıl Kasım ayında Brian Brooks, organizasyonun yeni İcra Kurulu Başkanı olarak göreve başladı . Bundan önce Binance ABD’den sorumluydu. Varışından sonra Valery Vavilov (Bitfury’nin eski CEO’su) Yönetim Kurulu Başkanı ve Baş Vizyon Görevlisi oldu.

Brooks, atanmasının ardından firmayı dijital varlık endüstrisindeki Avrupa liderleri arasında kurma sözü verdi. Ayrıca Bitfury’nin en dikkate değer niteliklerine – yenilikçi doğasına ve üstün teknolojilerine – dikkat çekti.

Amerikalı, Trump yönetimindeki Para Birimi Denetleme Ofisi’nde (OCC) Geçici Başkan olarak da görev yaptı. 2020’de kendisini kripto para birimlerinin ve blok zinciri teknolojisinin keskin bir savunucusu olarak gösterdi:

“Blockchain, merkezi olmayan bir ağda her türlü veriyi bağlama potansiyeline sahiptir. Büyük, sürtünmesiz, merkezi olmayan insan ağları oluşturma yeteneğine sahiptir. Blockchain ve kriptoda çok büyük ve büyük vaatler var.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir