Bitcoin Ajandası

Bitcoin Madencilik Zorluğu Eski Haline Geri Döndü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Madencilik Zorluğu Eski Haline Geri Döndü!

Bitcoin Madencilik Zorluğu Eski Haline Geri Döndü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

ABD’de meydana gelen kar fırtınasından dolayı Bitcoin madencilik zorluğu büyük ölçüde düşüş gösterirken, elde edilen bilgilere göre zorluk düzeyi kısa sürede eski haline geri döndü.

ABD’yi büyük ölçüde etkileyen dondurucu soğuklar, ülkede belli bir süre için elektrik kesintisine ve hatta 28 kişinin ölümüne neden oldu. Bitcoin madenciliğinin zorluğu, başka bir deyişle ağ hashrate’i ülkedeki soğukların etkisiyle elektriği zorlayarak düşeşe yol açtı. Fakat elde edilen bilgilere göre şimdilerde ağ hashrate’i yeniden toparlanma gösterdi.

Bitcoin Madencilik Zorluğu Hızlıca Toparlandı

Bitcoin Madencilik Zorluğu Hızlıca Toparlandı
Bitcoin Madencilik Zorluğu Hızlıca Toparlandı

Bitcoin ağ hashrate’i, haftalık rekoru olan 276,40 EH/s’den, yüzde 38’lik düşüşle 170,60 EH/s’ye kadar gerilemişti. Yaşanan bu düşüşün kısa süre sonrasında toparlanan ağ hashrate’i 241,29 EH/s’ye ulaştı.

Konuyla alakalı olarak hazırlanan rapora göre, ABD’nin önemli bir bölümü oluşturan Teksas’taki Bitcoin madencileri, vatandaşların evlerini ısıtabilmeleri adına şebekeye güç verebilmek için operasyonlarını gönüllü olarak kısıtladı.

Ülkede yaşanan kesintiler, BTC’nin çoğunlukla 225-300 Exahash (EH/s) dolaylarında seyreden madencilik zorluğuna bir darbe vurmuş gibi görünüyor. Söz konusu olan bu oran, 25 Aralık Pazar günü 170,60 EH/s seviyesine kadar gerilemişti.

Fakat bugünden itibaren (26 Aralık Pazartesi) hashrate madencilik hesaplayıcısı CoinWarz tarafından yayımlanan verilere göre BTC madenciliğinin zorluğu 241,29 EH/s’ye seviyesine dönüş yaptı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir