Bitcoin Ajandası

Bitcoin Madencilik Zorluğu Rekor Farkla Artış Gösterdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Madencilik Zorluğu Rekor Farkla Artış Gösterdi!

Bitcoin Madencilik Zorluğu Rekor Farkla Artış Gösterdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
24 0

Geçtiğimiz yıl büyük ölçüde fiyat düşüşleri yaşanmış olmasına rağmen artış göstermeye devam eden Bitcoin madencilik zorluğu, yeni ayarlamasını bu sabah itibariyle tamamlayarak rekorunu tazeledi. Zorluk düzeyi ilk defa 53 trilyon sınırını aştı ve 53.9 trilyon olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin Madencilik Zorluğu Yeni Bir Rekor Kırdı

Bitcoin Madencilik Zorluğu Yeni Bir Rekor Kırdı
Bitcoin Madencilik Zorluğu Yeni Bir Rekor Kırdı

2023 Haziran döneminde ilk defa 50 trilyonu aşan ve sonrasında kademeli olarak artan zorluk derecesi, bu defa yüzde 6.45 oranında arttı. Metrik son olarak 24 Mart’ta yüzde 7’den fazla yükseliş gerçekleştirmiş, sonrasındaysa bu oran yüzde 3,5 olarak kayıtlara geçmişti.

Ortalama hash rate de madencilik zorluğu gibi sert bir yükseliş gerçekleştirdi. Elde edilen bilgilere göre ortalama hash rate 385 exahash’e yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

Sektör Her Geçen Gün Büyüme Kaydediyor

Bilindiği üzere kripto para madencilik sektörü, başta ABD olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde her geçen gün büyüme kaydediyor. Bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin yeni cihazlar satın alması ve daha fazla yatırım yapması madencilik savaşının şartlarını da zorlaştırıyor. Üstelik bu durum, BTC madencilik zoruluğu seviyesinin de artış göstermesine neden oluyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir