Bitcoin Ajandası

Bitcoin Madencisi Argo, BTC Üretimine Devam Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Madencisi Argo, BTC Üretimine Devam Ediyor!

Bitcoin Madencisi Argo, BTC Üretimine Devam Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bitcoin madencisi Argo, ağda çeşitli güçlüklerle karşılaşmasına rağmen bir önceki ayın verilerine kıyasla şubat ayında daha fazla BTC üretimi gerçekleştirdi.

Bitcoin ağ zorluklarının 25 Şubat Cumartesi günü tarihinin en yüksek seviyesini görmesine karşın pek çok farklı madencilik şirketinde rakamlar umut vadedici şekilde gelmeye başladı. Geçtiğimiz yıl ciddi bir fiyat düşüşü yaşanmasına karşın madencilik şirketi RIOT, beklenenin üzerinde bir rakam açıklamıştı. Son olarak Argo Blockchain şirketi de Şubat 2023 dönemine ait verilerini açıkladı.

Bitcoin Madencisi Argo Bu Dönem Kar Getirdi

Bitcoin Madencisi Argo Bu Dönem Kar Getirdi
Bitcoin Madencisi Argo Bu Dönem Kar Getirdi

Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan Argo Blockchain, şirketin Şubat 2023 döneminde kar elde ettiğini, bununla beraber Ocak 2023 dönemini pozitif gelişmelerle geride bıraktığını ifade etti. Geçtiğimiz ay totalde 162 BTC çıkaran madencilik şirketinin, günlük olarak çıkardığı BTC miktarıysa 5.7 oldu. Bu veriler ocak ayı verileriyle kıyaslandığında yüzde 7 oranında bir artış yaşandığına işaret ediyor.

Bitcoin madencisi Argo’nun bu alanda elde ettiği gelir yine aynı dönemde 3.76 milyon dolara ulaştı. Bu rakam Ocak 2023 döneminde 3.42 milyon dolar civarındaydı.

O Tarihe Elindeki BTC Sayısı 101’di

Şirketin söz konusu açıklamasında ağ zorluklarının artmasına karşın gelirin de arttığını ifade etmesi dikkatlerden kaçmadı. 28 Şubat tarihinden itibaren şirketin elinde 101 BTC bulunduğu da belirtildi.

Bitcoin ağ güçlüğü 25 Şubat düzenlemelerinde yüzde 10’luk artış göstermiş ve tarihinde ilk defa 40 trilyonu aşmıştı. Ağ güçlüğünde yaşanan bu artış, BTC çıkarılmasının daha da güç hale geldiğine işaret ediyor. Bu nedenle en güçlü ve adet bazında en fazla makineye sahip olan şirketler, BTC çıkarma konusunda rekabet ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir